AK Parti Aydın Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş, Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 2024 yatırım programına alındığını duyurdu. 

ADÜ’de yeni Rektör Yardımcısı Salan oldu ADÜ’de yeni Rektör Yardımcısı Salan oldu

Savaş, konuya ilişkin açıklamasında, “Aydın’ımıza yıllarca hizmet veren Huzurevimiz, yapılan incelemeler neticesinde hizmet binasının gerekli performans düzeyini karşılayamaması, birinci derece deprem bölgesinde olması ve binanın genel durumu dikkate alındığında mevcut durumda kullanımın riskli olduğunu tespit edilmişti. 2021 yılında Huzurevinde kalan misafirlerimizi Sultanhisar Huzurevinde ağırlamaya başladık. Biz de hemen harekete geçerek Aydın’ımıza yeni, modern, geniş kapasiteli bir huzurevi kazandırmak için gerekli temaslarımızı gerçekleştirdik. Hamdolsun Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezimiz 2024 yılı yatırım programına alındı. Bu önemli yatırım için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

“ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ” 

Savaş, “Yeni Huzurevimiz 4434 m2’lik alan üzerine Bodrum + zemin + 5 kat olmak üzere 1607,22 m2’lik bina oturum alanı olacaktır. Kapasitesi 32 Tek kişilik + 64 Çift kişilik = toplam 160 Kişilik olarak planlanmıştır. Şimdiden Aydın’ımıza hayırlı, uğurlu olsun. Türkiye Yüzyılı'nda Aydın'ımız için durmadan, yorulmadan tüm gayretimizle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” bilgilerini aktardı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR