Ekonomideki 3 yıllık yol haritasını kapsayan 2024-2026 Dönemi Orta Vadeli Program (ÖVP)  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı tanıtım toplantısında kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya katılan AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Savaş, 3 yılı kapsayan ÖVP'nin 'Türkiye Yüzyılı'nın inşasında hayırlı olmasını diledi. 

Aydın'daki siyasi partiler seçim hazırlıklarını anketle sürdürüyor Aydın'daki siyasi partiler seçim hazırlıklarını anketle sürdürüyor

Milletvekili Savaş yaptığı açıklamada şu ifadelere değindi; "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 2024, 2025 ve 2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Programın Tanıtım Toplantısına katılım sağladık. Orta Vadeli Programımızın “Türkiye Yüzyılı”nın inşası yolunda milletimiz, ülkemiz ve ekonomimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" 

Açıklanan programda hükümetin önümüzdeki üç yıla dönük dört temel hedef; "Afet yaralarının sarılması, enflasyonun tek haneye düşürülmesi, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat perspektifinde büyüme ve istihdamın devam ettirilmesi, sosyal adalet ve refahının güçlendirilmesi" olarak belirlendi. (MURAT TAN)