Montessori Çocuk Akademisi, bu yıl itibariyle UNICEF (Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Yardım Fonu ) en iyi eğitim sistemi ödülünü alan High-Scope Okulu oldu. 

Montessori Çocuk Akademisi, dünyada hızla değişen ve gelişen eğitim alanında her zaman önde olmayı hedefliyor. Bu nedenle, her yıl eğitim programlarını uluslararası düzeyde akredite etmek en önemli hedeflerinden biri. Bu prensibi benimseyen okul, öğrencilerine dünya standartlarında bir eğitim sunmayı amaçlıyor. 

High Scope Eğitim Modeli ile Montessori Çocuk Akademisi, çocukların hayatları boyunca taşıyacakları becerileri kazanmalarını hedefliyor. Bu model, çocukların kendi öğrenme süreçlerini kontrol etmelerine, ilgi alanlarına dayalı öğrenmelerine ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Bugün dünya genelinde birçok ülkede uygulanan High/Scope Eğitim Yaklaşımı, 1962 yılında ABD'de David P. Weikart ve meslektaşları tarafından geliştirildi. Bu yaklaşım, öğrencilerin sadece zorunluluk değil kendi istekleri doğrultusunda çaba harcamalarını, başkalarının sunduğu bilgiyi kabullenmek yerine kendi yaratıcı düşünce süreçlerini kullanarak özgün çalışmalar yapmalarını teşvik ediyor. 

Denizli'de inşaat kazısı sırasında mezar steli bulundu Denizli'de inşaat kazısı sırasında mezar steli bulundu

Kurum Proje Koordinatörü Dr. Nazan Acar, “High Scope Eğitim Modeli, çocukların kendi öğrenme yolculuklarını yönlendirebilmelerine odaklanan yaklaşımıyla Montessori Çocuk Akademisi'nde çocuklara daha özgürce keşfetme fırsatı sunacaktır. Bu model, çocuklarımızın özgüven kazanmalarına, ilgi alanlarına duyarlı olmalarına ve gelecekteki başarıları için sağlam bir temel oluşturmalarına yardımcı olacaktır. Dönem içerisinde Özel Başak Kolejinde her kademede küresel öğrenciler yetiştirebilmek adına çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)