Aydın Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Kuşadası ilçesinde meydana gelen orman yangınına müdahale ederken yaralanan ve yangından etkilenen vatandaşları tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyarete, Sağlık Hizmetleri Başkan ve Yardımcısı ile hastane yönetimi de eşlik etti. İl Sağlık Müdürü, vatandaşların ve ekiplerin sağlık durumları hakkında hekimlerden bilgi aldı ve yangın bölgesinde etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ayrıca, yangın söndürme ekiplerine ve sağlık personeline işlerinde kolaylıklar diledi.

CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi CHP’li Karakoz’dan iktidara emekli maaşı tepkisi

41 SAĞLIK PERSONELİ YANGIN BÖLGESİNDE

Yangının ilk başladığı andan itibaren, yangına müdahale eden ekiplerin ve yangından etkilenen vatandaşların ilk sağlık müdahalelerini yapmak üzere 10 adet 112 Acil Sağlık ekibi, 2 adet UMKE timi, 1 Acil Müdahale Aracı, 1 UMKE Lojistik aracı ve 41 sağlık personeli yangın bölgesine görevlendirildi. Hastaneler bölgede hazır vaziyette faaliyet gösterdi ve gerekli tedbirler alındı.

Sağlık Müdürü Şenkul, "Yangından etkilenen Aydın’ımıza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yangına karşı mücadele veren çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Muhabir: KÜBRA DİLARA YERLİKAYA