Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. Yıldönümü dolayısıyla Nazilli Kaymakamlığı tarafından anma töreni düzenlendi. İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önündeki çelenk sunma törenine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ceyhun Ayvazoğlu, Nazilli Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Caner Özkul, Aydın Barosu Nazilli Temsilcisi Emel Şahin, kurum amirleri, daire müdürleri, siyasi partilerin, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

WhatsApp Image 2023-11-10 at 11.53.29

Büyükşehir’e yaklaşık 6 milyarlık bütçe Büyükşehir’e yaklaşık 6 milyarlık bütçe

İKİ DAKİKA BOYUNCA SİRENLER ÇALDI

Nazilli Kaymakamlığı ve Nazilli Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saat 09:05’te sirenler çalarken iki dakikalık saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreninin ardından protokol üyeleri Belediye Meydanı’nda Nazilli Belediyesi tarafından organize edilen Atatürk’ün balmumu heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Anma töreni Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’ndeki programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek yaptı.

WhatsApp Image 2023-11-10 at 11.53.28 (1)

ismail şimşek (2)

“HAYATINI MİLLETİNE ADAMIŞ BİR LİDER”

Şimşek konuşmasında “Tüm hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlamış, Cumhuriyetimizin 100.yılınını kutladığımız bu günlerde cumhuriyetimiz temelleri sağlam bir şekilde atılmıştır. Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en büyük liderlerinden olan Atatürk, kısa hayatına büyük işler sığdırmıştır. İlkeleri ve idealleri ile milletimize daima ışık olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği, Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle birlikte yaşatıp, geliştirerek gelecek nesillere kararlılıkla aktaracağız. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-11-10 at 11.53.27

DEREYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Müdür Şimşek’in konuşmasının ardından 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon, mektup ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Program Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi ile son buldu. (FİLİZ ÖZDEMİR)