Nazilli’ye bağlı Toygar Mahallesi’nde ikamet eden Ü.N.K. isimli şahıs dün sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla köpeğine ateş ederek öldürdü. Köpeğini canice öldüren şahsın videosunun ulusal basında haber olması sonrasında Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı gece saatlerinde yakalanarak gözaltına alınan zanlı hakkında soruşturma başlattı.

Kadın ile bir kız çocuğunun çarşafa sarılı halde cesetleri bulundu Kadın ile bir kız çocuğunun çarşafa sarılı halde cesetleri bulundu

Başsavcılıktan konuyla ilgili olarak yapılan basın açıklamasında “Nazilli’de ikamet eden şüphelinin 5 Ekim 2023 günü sosyal medya hesabında canlı yayında köpeğine ateş ederek öldürmesi ve ulusal basında yer alması ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Eylemi gerçekleştirenin Nazilli İlçesi Toygar Mahallesi’nde ikamet eden Ü.N.K. olduğunun tespit edilmesi üzerine şüpheli Ü.N.K. 5 Ekim perşembe günü saat 23:20 sıralarında yakalanmış, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 28. Maddesi uyarınca gözaltına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen bu soruşturma kapsamında maddi gerçeğin her yönüyle açığa çıkarılması ve sorumlu yada sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi noktasında gereken tüm işlemler titizlikle yapılmaktadır” denildi. (FİLİZ ÖZDEMİR)