Yerel seçimlerin ardından yeniden şekillenen Nazilli Belediye Meclisi Başkan Ertuğrul Tetik başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

21’i CHP’li 10’u AK Partili 31 meclis üyesi ilk toplantıda tam kadro yerini aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Tetik “Size söz veriyorum 5 yıl boyunca yepyeni bir belediyecilik olacka hepimizin birlikte katılarak iş yaptığı bir belediyecilik olacak. Sizlerden ortak bir çalışma bekliyorum. Kimi zaman tartışacağız belki ama her iki grupta biliyorum ki Nazilli için çalışacak. Zaten hepimiz dostuz. İnanın bu 5 yıl çok güzel işler yapacağız” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 08 At 12.26.48

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Başkan Tetik’in konuşmasının ardından 20 maddeden oluşan gündemin görüşülmesine başlandı. İlk olarak belediye başkan vekili olarak Serkan Sevim ve İsmail Civlez seçildi. Aybüke Yitim ve Uğur Onat Erdağ en genç üyeler olarak katipliğe seçildi. Öte yandan Yedek Katip Üye Yezdan Yıldırım, Gamze Arslan Kabaklı, Encümen Üyesi Erhan Algan, Fatih Pehlivan ve Gazi Güzel oldu. İmar Komisyonu Üyeliğine İrem Gürsoy, Ahmet Tamkan, Kadir Mutlu, Erhan Algan Esin Ülkü Beyazıt, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliğine Serkan Sevim, Yezdan Yıldırm, İsmail Civlez, Erşah Onur, Vahit Aysan getirildi. Çevre Sağlık Komisyonu’na Yezdan Yıldırım, Aybüke Yitim, Gürel Kepenekli, Sevgül Batur Eğitim, Kültür ve Gençlik Spor Komisyonu’na Gamze Arslan, Onat Erdağ, İrem Gürsoy, Yunus Uğurlu, Serkan Aksoy, Eğitim Danışma Kurulu 1. Bölge üyeliğine Gamze Arslan, 2.Bölge üyeliğine Nezahat İçel, Enerji Kentleri Birliği asil üyeliğine Volkan Tamkan, yedek üyeliğine Selahattin Yılmaz, Akdeniz Belediyeler Birliği asil üyeliğine Kadir Mutlu, Selahattin Yılmaz, yedek üyeliğine Yezdan Yıldırım, Güler Kepenekli seçildi. Ege Belediyeler Birliği asil üyeliğine Erhan Algan, yedek üyeliğine Onat Erdağ, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Asil üyeliğine Serkan Sevim, Nezahat İçel, İrem Güsoy yedek üyeliğine Yunus Uğurlu, İsmail Civlez, Aybüke Yitim seçildi.

Efeler’in yeşil ekipleri kenti güzelleştiriyor Efeler’in yeşil ekipleri kenti güzelleştiriyor

FAALİYET RAPORU OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Aydın İli Afet Acil Yardım ve Kurtarma asil üyeliğine Onat Erdağ, yedek üyeliğine Gürel Kepenekli, Belediye Meclisi Takdir Kıymet Komisyonu asil üyeliğine Erşah Onur, yedek üyeliğine Avni Yeloğlu oy birliğiyle seçildi. Toplantıda Nazilli Belediyesi’nin iştiraki olan NAZBEL’in başkanı Ertuğrul Tetik oldu. Toplantının son gündem maddesi olarak 2023 yılı faaliyet raporu oylandı. CHP’li bazı üyelerin red oyuna karşılık rapor oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR