Sezonun son maçında Ankaraspor’la oynadığı ve golsüz beraberlikte biten karşılaşmanın ardından 2. Lig’de kalmayı garantileyen ancak Ankaraspor maçına ilişkin şike iddialarıyla gündeme gelen Nazilli Belediyespor’un Kulüp Başkanı Şahin Kayan Nazilli Gazeteciler Cemiyeti (NGC)’nde basın açıklaması yaptı. Cemiyet başkanı Ümit Özmen’in ev sahipliğinde gerçekleşen basın açıklamasında Başkan Kaya sezon değerlendirmesinin ardından kulübe destek vermemekle suçladığı Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e tepki gösterdi.

BAŞKAN TETİK’E SİTEM ETTİ

Başkan Kaya açıklamasında kulübün yaşadığı ekonomik sorunlara değindi. Kulübe destek vermemekle suçladığı Nazilli Belediyesi Başkanı Ertuğrul Tetik’e tepki gösteren Kaya “Dün Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik ile görüşme yaptık. Paralarının olmadığını ve kulübe hiçbir destek veremeyeceğini söyledi. Ben ‘Size kulübü bırakabilirim, harcadığımız paralar var, bunları bir ödeme planı çıkararak bize sunarsınız’ dedim. Nazillispor’la ilgili bir tasarruflarının olmadığını söyledi. Personel ve iaşe desteği, bunun yanında iyi su ücretini istedim. Burada da aldığımız cevap çok enteresan. Hiçbir konuda destek olmayacaklarını söylediler. Böyle yaparsanız bu kulüp ölür. 15-16 milyon TL borçla bir kulüp devraldık. ‘Kulüp ölürse ölsün, bizi ilgilendirmiyor’ dediler” şeklinde konuştu.

“KULÜBE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Başkan Kaya kulüp yönetimi olarak ekonomik zorluklara rağmen mücadele etmeyi sürdüreceklerini belirterek “Nazillispor bu şehrin en büyük markasıdır. Takıma destek çıkmak belediyenin de bu memlekette yaşayan insanların da destek vermesi gerekiyor. Dışarıdan insanların bu kulübe destek olup, belediyenin olmaması çok tezat. Bu kulübe sahip çıkacağız ama belediye desteği çok önemli. Seçimden önce her türlü desteği vereceğini söylemişti. Gelinen noktada enkaz devraldıklarını ve kulübe destek olmayacaklarını ifade etti” dedi.

Egeli Kadın Girişimciler Kuşadası’na hayran kaldı Egeli Kadın Girişimciler Kuşadası’na hayran kaldı

AYDINSPOR ÖRNEĞİNİ VERDİ

Açıklamasında camiayla birlikte Nazilli ittifakı kuracaklarını söyleyen Kaya açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Gün Nazillispor’a sahip çıkma günüdür. Bu şehirden ekmek yiyen ve ticaret yapan herkesin bu kulübe destek çıkması gerekiyor. Eğer kimse destek vermezse bizim sonumuz da Aydınspor gibi olur. Bütün siyasi düşünceleri kenara bırakıp, kulübe destek verilmesi gerekiyor. Durum vahim her geçen gün geriye gidiyoruz.” 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR