Seçime üç buçuk ay kala milletvekili aday adayları açıklanmaya başladı. Nazilli Ziraat Odası Meclis Başkanlığı görevini 23 yıldır yürüten Mesut Yörükoğlu CHP Nazilli İlçe Örgütü’nde düzenlediği basın toplantısında 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde CHP’den milletvekili aday adayı olacağını açıkladı. Toplantıya Mesut Yörükoğlu’nun yanı sıra CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, Kadın Kolları Başkanı Nilgün Aktaş, Gençlik Kolları Başkanı Semra Uysal, İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Soner Yelkovan ve eşi Gonca Yelkovan ile partililer katıldı.


ÖZGEÇMİŞİNİ ANLATTI


Toplantının açılış konuşmasını yapan Serdar Alptekin “ İktidara 100 günümüz kaldı. Tek adam rejimi son bulacak ve demokrasinin işlediği bir hükümet sistemiyle yeniden tanışacağız. Seçim sürecinde bazı yol arkadaşlarımız bizi Ankara’da temsil etmek için adaylık başvurusunda bulundular. Mesut abimiz de yılardır partilimiz. Kendisine başarılar diliyorum” dedi. Konuşmasının başında kısaca özgeçmişini anlatan Mesut Yörükoğlu (64) maden mühendisliği eğitimi aldığını, 1986 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de siyasete başladığını, 1999 seçimlerinde il genel meclisi üyesi seçildiğini, 24 yıldır da Nazilli Ziraat Odası Meclis başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi.


İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip  İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip

“TARIMIN SORUNLARINI BİLİYORUM”


Mesut Yörükoğlu aday adaylığı kararının gerekçesini şu sözlerle açıkladı: “Uzun yıllardır tarımın sorunlarıyla mücadele etmeye çalıştım. Yereldeki mücadelemin genele yansımasını istiyorum. Partim içinde daha aktif rol alarak sorunların çözülmesi gerektiğini düşünüp yola çıktım. CHP’nin Tarım Komisyonu’nda istişareler içerisindeydim. Yöresel, bölgesel ve ulusal sorunları genel merkeze ilettim ve tarım politikalarının oluşmasına katkı sağladım.” CHP’deki önseçim tartışmalarına da değinen Yörükoğlu “ Önseçim çok istenen bir durum ama olağanüstü seçim olduğundan ön seçim olmayabilir. Bu da genel merkezin bir düşüncesidir Atamayla seçim yapılacak diye düşünüyorum. Genel merkezin belirleyeceği adayların, sosyolojik ilişkilerinin göz önüne alınmasına inanıyorum. Gönül ön seçimi istiyor ama koşullar da etki ediyor” şeklinde konuştu.