İslam Alemi 16 Haziran Pazar günü Kurban Bayramı’nı idrak edecek. Bayram haftasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de seyahat firmalarında yoğunluk yaşanıyor. Nazilli Otogarı’nda hizmet veren otobüs firmaları talebi karşılamakta zorlanıyor. Birçok vatandaş biletlerini internet üzerinden aldığı için otogarda gözle görülür bir kalabalık olmasa da otobüs biletleri tükenmiş durumda. Bazı firmalar talebi karşılamakta zorlanıyor. Bilet fiyatları ise geçtiğimiz yıla oranla iki katına çıktı.

Musa Aydin

Jandarma Belenova’da KADES uygulamasını anlattı Jandarma Belenova’da KADES uygulamasını anlattı

FİYATLAR İKİ KATINA ÇIKTI

Nazilli Otogarı’nda hizmet veren bir otobüs firmasının yetkilisi Musa Aydın pazartesi gününden bu yana işlerin yoğunlaştığını belirtti. Aydın “Tüm araçlarımız dolu ancak ek sefer koymadık. Bilet fiyatları geçen yıla göre iki kat arttı. İzmir bileti geçen yıl 150 lira iken şimdi 300 lira. İstanbul 700 liraydı şimdi bin 300 lira. Ankara ise 550 liradan 700 liraya çıktı” dedi.

Sserdar Erbek

Bir diğer otobüs firması yetkilisi Serdar Erbek bayram nedeniyle ek seferler koymak durumunda kaldıklarını söyledi. Geçtiğimiz yıla oranla fiyatların yüzde 100 arttığını ifade eden Erbek “Bayram haftasında fiyatlara yüzde 30’luk bir zam daha geldi. Şu an İzmir 400 lira, Ankara 700 lira İstanbul bileti ise bin 300 lira” şeklinde konuştu.

Mehmet Irgali

“TALEBİ KARŞILAMAKTA ZORLANIYORUZ”

Bir firma yetkilisi Mehmet Irgalı da Kurban Bayramı nedeniyle talebi karşılamakta zorlandıklarını dile getirdi. Irgalı “Tüm araçlarımız doldu. Ek sefer koymadığımız için talebi karşılayamıyoruz. Bilet bulamayıp geri dönenler oluyor. Geçen yıla göre fiyatlar bir miktar arttı ama diğer firmalara oranla daha az zam uyguluyoruz. Geçen yıl İstanbul bileti 800 lirayken şimdi bin 100 lira oldu. Ankara 400 liraydı şimdi 800 lira. İzmir 200 liradan 350 liraya çıktı” ifadelerini kullandı.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR