Başkan Ülken: “Tüm desteğimizle üyemizin yanındayız” Başkan Ülken: “Tüm desteğimizle üyemizin yanındayız”

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan yatırımlar son hızıyla devam ediyor. Başta Efeler’de faaliyete geçecek olan Şehir Hastanesi olmak üzere il genelinde yapılan yatırımlarda sona geliniyor. Bu yatırımlar arasında yer alan tesislerde Nazilli’de açılış için gün sayıyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Şenkul, Nazilli İlçesinde sağlık hizmeti sunumuna önemli katkılar sağlayacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun içinde bulunduğu ‘Sağlık Kompleksi’nin taşınma süreci ve yürütülen çalışmalarla ilgili İlçe Sağlık Müdürü ile Merkez Başhekiminden bilgi aldı.

Kabul işlemleri tamamlanarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim edilen 10 bin 634 metrekarelik alana inşa edilen, yeni alınan tıbbi cihaz, cerrahi ekipmanlar ve mefruşatlarla ‘Sağlık Kompleksi’nin 10 Haziran 2024 tarihinden itibaren tüm birimleriyle hizmet vermeye başlayacağını belirten Müdür Şenkul, sağlık kompleksinin, ilçenin sağlık sistemimizin gücüne güç katacağını ifade etti.

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt’ında bulunduğu ziyarette Dr. Şenkul’a, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı, Sağlık Hizmetleri Başkanı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Destek Hizmetleri Başkanı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı, İlçe Sağlık Müdürü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi eşlik etti.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR