Nazilli Cumhuriyet Parkı’nda çoğunluğu depremzede esnaflardan oluşan katılımcıların stand açtığı Hatay Yöresel Ürünler Festivali başladı. 12 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalde başta Hatay olmak üzere, Erzurum, Erzincan, Kars, Gümüşhane gibi illerin yöresel ürünleri ziyaretçilere tanıtılacak.

Festivalde standı bulunan Hataylı esnaf Serhat Zencir Hatay mutfağının meşhur yemekleri tepsi kebabı, kağıt kebabı, belen tava, harbiye kebabı, içli köfte biberli ekmek gibi ürünleri Nazilli halkının beğenisine sunuyor. “Hatay Sofrası” standında biberli ekmek ve içli köftenin tanesi 50 liradan, kebaplar ise 300 liradan satılıyor.

Temel Kurt

PEYNİR ÇEŞİTLERİ NAZİLLİLİLERİ BEKLİYOR

Festivalde peynir standı bulunan Temel Kurt Hatay, Trabzon, Erzincan, Kars illerinin meşhur peynir ve tereyağı çeşitlerini Nazilli halkına sunuyor. Stantta Erzurum küflü çeçil peyniri, Erzincan tam yağlı tulum peyniri, kuymaklık peynir ve tereyağının kilosu 300 liradan, koyun keçi peyniri ile Kars kaşarının kilosu 400 liradan satılıyor.

Azi̇z Can

Nazilli’de görkemli sünnet programı Nazilli’de görkemli sünnet programı

Festivalde Gümüşhane yöresinin tatlılarını tanıtan Aziz Can ise narlı, dut pekmezli, ballı, fındıklı cevizli sucuklar ile çeşitli tatlı ve kömelerin satışını yapıyor. Gümüşhane standındaki ürünler kilosu 400 liradan satılıyor. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR