Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Cumhuriyet’in 100. Yılında 23 Proje” çalışmasının bir parçası olan “Etkili Okul Yönetimi Çalıştayı’ Latife Hanım Anaokulu’nun ev sahipliğinde Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, okul müdürü ve idarecileri ve şube müdürlerinin katıldığı çalıştay saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Çalıştayda, Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi önceki dönem başkanı ve Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş, ‘Eğitimde güdülenme’ konulu sunum yaptı.

MEB, okullarda "sınıf annesi" uygulamasına izin verilmeyeceğini duyurdu MEB, okullarda "sınıf annesi" uygulamasına izin verilmeyeceğini duyurdu

selahiddin öğülmüş

“EĞİTİMİN İŞLEVİ İDARECİLERLE OLUŞUR”

Eğitimin bir ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Selahiddin Öğülmüş sunumunda “Eğitim çeşitli işlevleri vardır. Eğitimin işlevlerini yerine getirmek için toplumsal kurumlar oluşturulur. Bunlardan biri okuldur. Bireysel, kurumsal, toplamsal ve hatta uluslararası düzeydeki eğitimin işlevlerini etkili bir biçimde yerine getirmesi beklenir okuldan. Bunu yaparken de yönetimin ve yöneticinin görevleri ön plana çıkıyor. Okulun işlevlerini yerine getirmekte yönetimin temel görevi” şeklinde konuştu. Son 10 yıldır kurumların sosyal ağ olarak incelendiğini dile getiren Öğülmüş, artık eğitim kurumlarının yapısından çok sosyal ağ olduğu ön plana çıkmaya başladığını dile getirdi. (HABER MERKEZİ)