Nazilli’de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçede faaliyet gösteren engelli derneklerinin katılımıyla çelenk sunma töreni ve kutlama programı gerçekleştirildi. Program kapsamında ilk olarak İstasyon Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı.

Törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, daire müdürleri, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği, Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği, Nazilli Engelsiz Engelliler Derneği yöneticileri, dernek üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kuşadası'nda ‘Sağlık Sokağı’na yoğun ilgi Kuşadası'nda ‘Sağlık Sokağı’na yoğun ilgi

BELEDİYE MEYDANI’NDA DOLAYISIYA EĞLENDİLER

Çelenk sunma töreninin ardından Orhangazi Ortaokulu Bando Takımı eşliğinde Uzun Çarşı’dan Belediye Meydanı’na kortej yürüyüşü yapıldı. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek yaptı. Engelliler Haftası’nı kutlayan Şimşek engelli bireylerin yaşam şartlarını kolaylaştırmayı görev edindiklerini ifade etti. Belediye Meydanı’nda Güzelköy Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu. ‘Delisin şarkısı’ ve ritim gruplarının performansları katılımcılardan alkış aldı.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR