CHP’nin Nazilli Belediye Başkan adayını geri çekmesi halinde, Memleket Partisi adayının kazanma şansının yüksek olacağı iddiası Nazilli’de siyasi camiada adeta gündem oldu. 

CHP’liler bu iddialara inanmakta zorluk çekerken, Memleket Partililer de “Bizim adayımız daha güçlü” yorumunda bulunuyor. 

 Bu iddianın CHP’nin adayının açıklamasından sonra gündeme taşınması ve gizliden gizliye yoğun kulis çalışması yürütülmesi ‘neden olmasın’ ihtimalini de akıllara getirdi. 

 Konuşulanlara göre Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin yaptırdığı anket çalışmalarından sonra bu konuyu CHP yönetimine ilettiği ve “Nazilli’de seçimi kazanacak oya sahibiz, adayınızı geri çekerseniz seçimde işbirliğine varım” dediği öne sürülüyor. 

BÜLBÜL, ‘HODRİ MEYDAN’ DEMİŞTİ 

AK Parti’nin Kuşadası adayı belli oldu AK Parti’nin Kuşadası adayı belli oldu

Bilindiği gibi CHP’den aday adaylığı başvurusu yapmayan Diş Hekimi Gamze Yolcu Metin’in aday gösterilmesi, Nazilli’de parti içinde tepkilere neden olmuş, Milletvekili Süleyman Bülbül de adayına tam destek verdiğini açıklayarak, eleştirilere karşı ‘hodri meydan’ demişti. 

Diğer taraftan, Nazilli’de ilk belediye başkan adayı açıklayan parti Memleket Partisi olmuş ve Ali Çetinkaya’yı aday göstermişti. 

Öte yandan, CHP Nazilli İlçe Örgütü yerel seçim çalışmalarını sürdürürken Gamze Yolcu Metin’in isminin açıklandığı ilk günlerde Uzun Çarşı’daki esnaf ziyareti dışında çalışmalara katılmadığı öğrenildi. Bu durumun, ortaya atılan iddiaları güçlendirdiği öne sürülüyor. 
 

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR