Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 11 Eylül İlköğretim Haftası nedeniyle kutlama etkinliği düzenlendi. Etkinlik İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı.

Törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, Nazilli Jandarma Komutanı Yüzbaşı Caner Özkul, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, kurum amirleri, siyasi partilerin ve stkların temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

ismail şimşek-1

“ÇITAMIZI DAHA YÜKSEKLERE ÇIKACAĞIZ”

İbn-Sina İlköğretim Okulu’nda devam eden kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İsmail Şimşek yaptı.

Nazilli’de 30 bine yakın öğrencinin 2 bin 448 öğretmen ile birlikte, yeni eğitim-öğretim yılına başladığını belirten Şimşek “Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023'te de 23 proje ile eğitimdeki çıtamızı daha da yüklere çıkaracağız. Öğrencilerimiz için hazırladığımız projelerle gerek akademik; gerekse sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda ilgi ve yeteneklerini fark edecek ve kendilerini geliştirecekleri imkân ve fırsatlar bulacaklardır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün ifadesiyle "Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır". Sözünden hareketle en büyük gücümüz sevgili öğretmenlerimizdir. Sevgili öğrencilerimiz; kendinize, milletinize, aydınlık geleceğimize inanın. Çok okuyun. Öğrenin. Düşünün. İlgi duyduğunuz alanları araştırıp, yeteneğiniz olan alanları keşfedin. Çok çalışın. Biliniz ki sizler memleketimizin umudusunuz” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-11 at 11.31.52

İncir piyasası sakin İncir piyasası sakin

GÖSTERİLER SUNULDU

Şimşek’in konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in mesajı okundu. İbn-i Sina İlkokulu 4-A sınıfı öğrencilerinden İrem Hindistan ve 4-B sınıfı öğrencilerinden Tuana Gültekin şiir okudu. 4. Sınıf öğrencilerinin koro gösterisi sunuldu.

Okul öğretmenlerinden Seher Gönül “İlk Ders” konulu konuşmasını yaptı. 4. Sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği takdim etmesiyle tören sona erdi. (FİLİZ ÖZDEMİR)

WhatsApp Image 2023-09-11 at 11.32.06