Efeler’in yolları yenileniyor Efeler’in yolları yenileniyor

Kızılay Haftası nedeniyle Nazilli Adnan Menderes İlkokulu’nda program gerçekleştirildi. Programa Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Caner Özkul, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Kızılay Nazilli Şube Başkanı Mevlüt Günay, daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Okul müdürü Ferhat Parmaksız’ın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 4/D sınıfı öğrencilerinden Kerem Demirel günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaparken, 3/A sınıfı öğrencisi İrem Değirmen Kızılay’ın görevlerini anlattı. Programda daha sonra tiyatro gösterisi sunuldu.

KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI YAPTI

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, etkinlikte yaptığı konuşmada “Hepimiz birer Kızılay gönüllüsüyüz. Afet zamanlarından Kızılay’ın önemini bir daha anladık. Böyle zamanlarda en büyük yardımcımız Kızılay. Bu kurumun güçlü olması afetlere karşı daha güçlü bir şekilde müdahale etmemizi sağlar. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Kaymakam Sarısoy konuşmasının sonunda kan vermenin çok önemli olduğuna vurgu yaparak herkesi Kızılay’a kan vermeğe çağırdı. Kızılay Nazilli Şube Başkanı Mevlüt Günay ise “29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftasını dolu dolu kutlamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimiz çok güzel hazırlık yapmış. Emeği geçen öğretmenleri ve öğrencilerine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)