Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk yarısının son bulması sebebiyle Ovacık İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek’in ev sahipliğinde düzenlenen törene Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Refik Özsoy, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Müdür İsmail Şimşek yaptı.

Büyükşehir’den, Kuşadası sahil şeridine modern dokunuş Büyükşehir’den, Kuşadası sahil şeridine modern dokunuş

WhatsApp Image 2024-01-19 at 14.23.25

Müdür Şimşek konuşmasında “Nazilli'mizde 2 bin 450 öğretmen ve 30 bin öğrenci ile 2023-2024 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sonuna geldik. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu yıl gerek bizim hazırladığımız 23 proje gerekse Aydın Mili Eğitim Müdürlüğü ve Bakanlığımızın projeleri ile hem akademik hem de sosyal kültürel alanlarda yoğun çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların bazılarını bitirdik. Bazıları ise yılsonuna kadar devam edecektir” dedi. Konuşmasında öğrencilere seslenen Müdür Şimşek “Ülkemizin yarınları olarak öncelikle sizlere güvendiğimi belirtmek isterim. Başarılı olmanın sadece akademik anlamda olmadığını biliyorsunuz. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda varlığını gösterebilmiş olmak da başarı kazanmanın bir biçimidir” dedi.

WhatsApp Image 2024-01-19 at 14.23.26

ÖĞRETMEN VE VELİLERE SESLENDİ

İsmail Şimşek öğretmenlere hitaben “Çocuklarımızın hem akademik hem de manevi olarak gelişmesinde çok büyük gayret gösteriyorsunuz. Sizler, geleceğimizin inşasında mesleğinizi fedakârlıkla icra ederken çocuklarımız için verdiğiniz emek, sahip olduğunuz azim ve çalışkanlıkla yaptığınız işler takdire şayandır.Bu süreçte yapmış olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken, öğrenci velilerine ise “Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız” dedi.

WhatsApp Image 2024-01-19 at 14.24.41

ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Törende daha sonra öğrencilerin hazırladığı ritim ve folklor gösterileri sunuldu. Daha sonra ise yıl içinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Öğretmenlere ve öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi. Tören resim sergisinin açılışının yapılmasıyla son buldu. 

WhatsApp Image 2024-01-19 at 14.23.26 (3)

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR