Aşırı sıcak havanın etkili olduğu Nazilli’de Kurban Bayramı’nın fırsat bilen vatandaşlar sahil kasabalarına akın etti. Gerek aşırı sıcak havanın etkisiyle gerekse bayramın tatile denk gelmesi sebebiyle şehir adeta boşaldı. Kurban Bayramı’nın son günü kurulan gencer pazarı oldukça sakin geçti. Şehrin sakinliğinden bölgenin en büyük pazarı olarak bilinen Nazilli Perşembe pazarı da nasibini aldı. Gencerin ertesi gününe denk gelen Perşembe pazarı boş kaldı.

Büyükşehir'den Nazilli’de serinleten hizmet Büyükşehir'den Nazilli’de serinleten hizmet

Celal Cansız

“FİYATLAR DA SATIŞ DA DÜŞÜK”

Perşembe pazarında meyve satışı yapan Celal Cansız tatil sebebiyle pazarın boş kaldığını belirterek “Yalnızca vatandaş değil esnafın da büyük bir kısmı Pazara gelmedi. Biz devamlı müşterilerimiz olduğu için bugün tezgahımızı açtık ama satış yok. Fiyatları yarıya indirdiğimiz halde satış yapamadık. Kiraz, armut, kayısı 50 liradan 30 liraya indi. Buna rağmen satış yapamadık” diye konuştu.

Ruşen Korkmaz

Pazarda sebze satışı yapan Ruşen Korkmaz da hem gencer hem de tatil sebebiyle pazarın oldukça sakin geçtiğini söyledi. Bayram tatili sırasında yetişen mahsullerin elde kalmaması için pazara getirdiklerini belirten Korkmaz “Bamya üç günde bir toplanan bir ürün. Fiyatı bayramdan önce 100 liraydı şidmi 50 liraya düştü ama satılmıyor. Kabak, patlıcan, domates, salatalık 20 lira. biber 35 lira. Ürünlerimizin satışı oldukça düşük” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 06 20 At 14.04.34

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR