TFF 2. Lig Beyaz Grup takımlarından Nazilli Belediyespor’da peri masalı gibi bir başlangıcın ardından kulüp başkanı Süleyman Urkay’ın görevi bırakmasıyla başlayan kötü gidişat son iki haftada alınan yenilgilerle bir kez daha kendini gösterdi.

İki hafta önce grup lideri Esenler Erokspor’a 1-5 yenilen Nazilli Belediyespor oyuncularını taraftarlar bağrına basarak alkışlarla uğurladı ancak hafta sonu deplasmanda grubun alt sıralardaki takımı Hes İlaç Afyonspor’a 1-0 yenilen Nazilli Belediyespor’un teknik direktörü Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu maçın hemen ardından istifa etti.

Şahin Kaya başkanlığındaki yönetim istifayı kabul ederken, gerçek sebebi bilinmeyen istifanın ardından yönetimden “Hiçkimse Nazilli Belediyespor’dan büyük değildir” açıklaması geldi. Kulübün eski başkanı Denizlili iş adamı Süleyman Urkay’ın göreve getirdiği ve beklenenin aksine rüya bir gibi başlangıca imza atan teknik direktör Yavuzyiğitoğlu’nun ardından kulübün as başkanı Zafer Yıldırım da istifa etti.

As başkanlık görevine Ali Targal getirilirken takım önümüzdeki hafta evinde oynayacağı Diyarbakır maçının hazırlıklarını yardımcı antrenör Şükrü Akar gözetiminde başladı.

Naz-Naz’a şok ceza Naz-Naz’a şok ceza

TARAFTAR HAKEMLERE ÖFKELİ

Tüm bunlar yaşanırken taraftar grupları ise kötü gidişattan hakemleri sorumlu tuttu. Taraftarlar sosyal medya üzerinden yaptıkları açıklamada “Oynadığımız her maçta yaşanan pozisyonların skora etki etmesi ve bunların hepsinin bizim aleyhimize olması artık kabul edilemez bir noktaya gelmiştir. Mücadele ruhumuzun ve emeklerimizin bu şekilde yıpratılması futbolun doğrularına ters düşmektedir. Sezon başından beri yapılan bu hakem hatalarına artık sessiz kalmamız mümkün değildir, çünkü bir hata en fazla ne kadar yapılabilir biz sayamıyoruz!Koca bir ilçenin umutlarını her maç lime lime yok eden bu güruha artık sessiz kalmayacağız. Bu zamana kadar: "Hatalar elbet biter, insandır hata yapar" diye ses çıkartmadığımız halde artık her maç üstüne koya koya yapılan bariz hatalar bizi bu açıklama yapmaya itmiştir. TFF ve MHK'yi daha özverili bir şekilde çalışmaya ve yapılan yanlışların cezasız kalmayacağını düşündüğümüzü bildiririz” ifadelerine yer verildi. (FİLİZ ÖZDEMİR)