Müzik yaşamına İlk albümü 'Özgün Ninniler' ile başlayan Nazillili müzisyen Selin Akdeniz, ikinci albümü ‘Beni Anlar Gözlerin’i müzikseverlerle buluşturdu. Almanca öğretmenliği lisans programından mezun olan Selin Akdeniz eğitim hayatı boyunca şiir ve şarkı sözleri yazmaya devam etti.

Atatürk için yazdığı “Mavi Umutlar” adlı şarkısını yayınlayan Selin Akdeniz, Türkçe ve İngilizce olarak yazdığı ‘Annem yine mutfakta’ ve ‘Sebzeleri çok severim’ isimli iki çocuk şarkısıyla sanat hayatına devam etti. Selin Akdeniz bebeklerin şefkatli sözlerle büyümesini istediği için ninni bestelediğini; Mavi Umutlar’da ise Atatürk’e olan minnetini yansıtmak istediğini söyledi.

TARZINI ANLATTI

Son Hasat Film ekibi Başkan Özcan’ı makamında ziyaret etti Son Hasat Film ekibi Başkan Özcan’ı makamında ziyaret etti

Selin Akdeniz sanat yaşamında en büyük destekçisi olan eşi için iki şarkı yazdığını belirterek " Ah gözlerin, sesimin sınırlarını sonuna kadar zorladığım her bir dizede, her bir oktavda ayrı bir duygu olan, öyle içten bir şarkı. “O Salıncak” ise uyanış ve diriliş şarkımız. “Tek Geceydi” isimli şarkımı narsistik istismara uğrayan kadınlar için yazdım. Bir kadın bile şarkımı dinleyip istismarın farkına varırsa ne mutlu bana. Yaşarken ölmeyi anlattım o şarkımda. “Bir Ay Olsam” ise eski şarkılar kadar naif bir şekilde platonik aşkı anlattığım şarkım. Sesimin karakterine göre oluşturduğum özel bir şarkı. Bir ay ışığı ise birazcık tam tadında yapmaya çalıştığım bir şarkıydı. Değişik tarzda şarkılar yapmayı seviyorum. Ve benden hep değişik tarzda şarkılar duymaya devam edeceksiniz. Ve albümümün son şarkısı bir kış günü. Albümümü dinleyip üzülen insanlara umut ve mutluluk aşılamak için son şarkım olarak seçtim” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)