İslam alemi 10 Mart Çarşamba günü Ramazan Bayramı’nı idrak edecek. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de vatandaşlar bayram hazırlıklarına başladı. Ramazan bayramlarının vazgeçilmezi tatlı fiyatları ise cep yakıyor.

Başkan Zencirci, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını yaptı Başkan Zencirci, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını yaptı

Güler Tumlu

Özellikle el açması orijinal tatlıların fiyatı 700 lirayı geçti. Nazilli’de pastane işleten Güler Tumlu son bir yıl içinde tatlı fiyatlarının ikiye katlandığını söyledi. Güler Tumlu’nun dükkanında şöbiyet ve midye tatlının kilosu 750 liradan, cevizli baklavanın kilosu 470 liradan , özel kare fıstıklı baklavanın kilosu 745 liradan, fıstıklı mozaik baklavanın kilosu ise 745 liradan satılıyor.

Mehmet Çeli̇kyürek

“ESKİ YOĞUNLUK KALMADI”

Nazilli’de bir başka pastane işletmecisi Mehmet Çelikyürek ise bayram yaklaşmasına rağmen henüz hareketliliğin başladığını belirterek “Arefe günü yoğunluk olmasını bekliyoruz. İnsanların alım gücünün düşmesi ve 9 günlük bayram izni nedeniyle vatandaşların tatile gitmesi bizim işlerimizi etkiliyor. Eski bayramlardaki hareketliliği artık görmüyoruz” dedi. Mehmet Çelikyürek’in dükkanında tulumba tatlısı 150, şam tatlısı 200, kadayıf sarma 250, normal kadayıf 200, cevizli baklava 250 liradan satılıyor. Mehmet Çelikyürek geçen yıl Ramazan bayramına göre fiyatlarda ortalama 100 lira fark olduğunu belirtti. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR