Nazilli Devlet Hastanesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. Yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Hastane yönetimi ve çalışanlarının yanı sıra hasta ve hasta yakınları da törende yerlerini aldı. Hastane önünde yapılan törende saat 9’u 5 geçe ambulansların sirenleri çalarken katılımcılar iki dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Anma programına Nazilli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Barbaros Küçükoğlu, Dr. Ferah Arslan, Dr. Gamze Tüten, İdari ve Mali Hizmetler Müdür Vekili ve Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hasan Küçüköner, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sermin Volaka, Müdür Yardımcıları Serkan Köseoğlu, İsa Yazgan, Mehmet Bildiri, Fadime Kılınç tüm hastane çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

“GÖREVİMİZ CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMAK”

Afyonkarahisar'da 439 polis adayı mezun oldu Afyonkarahisar'da 439 polis adayı mezun oldu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende hemşire Gülsüm Ünveren günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Özveren konuşmasında “Ulusumuzu; bağımsızlığa kavuşturan, çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası olarak görüp çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85. yılında saygıyla anıyoruz.Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik ve uluslararası ilişkilerde güvenilirlik değerleri ile evrensel bir kişidir. Düşünce ufkumuzda, Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler unutulmamalıdır. Akılcı ve yaratıcı düşünen, kendine güvenen ve sorumluluk sahibi, özgür bireylerin oluşturduğu, kendi ifadesiyle ‘Muasır Medeniyet Seviyesi’ni yakalayıp onu aşan bir toplum hedefinin gerçekleşmesi; ancak Atatürk’ün özümsenmesi, devlet ve toplum hayatına getirdiği ilkelerin akılcılığa ve bilimciliğe dayalı bir şekilde yorumlanması ve benimsenmesiyle mümkün olabilir. Bu noktada bizlere düşen görev; O’nun hedeflediği gelişmiş, çağdaş ve güçlü Türkiye için, kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak; çalışkan, dürüst, ahlaklı ve vatanını seven birer birey olmaktır” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)