Aydın’da sağanak yağış Aydın’da sağanak yağış

Ünlü şarkıcı Volkan Konak, oy kullanmaya gitmeyen vatandaşlara içinde Aydın’ın da geçtiği Nazım Hikmet Ran’ın ‘Şehitler’ şiiriyle çağrı yaptı. 

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turu öncesinde vatandaşlara sandığa gitme çağrısında bulunan ünlü isimler kervanına ünlü şarkıcı Volkan Konak da katıldı. Oy kullanmaya gitmeyenlere Nazım Hikmet’in içerisinde Kuvayi Milliye döneminde Aydın’da da şehit düşen kahramanlara seslendiği ‘Şehitler’ dizesiyle çağrı yapan Konak, “Oy kullanmaya gitmezseniz, gün gelecek tarihin çektiği fotoğrafta gözleriniz kapalı, yüzünüz kızarık çıkacaktır” dedi.  

“MEMLEKETİNİZ SİZİ ÇAĞIRIYOR” 

Konak, oy kullanmaya gitmeyenlere yaptığı çağrıda, “Çanakkale’den Sarıkamış’a kalbini değil hayatını veren yiğitler; “Sakarya’da, İnönü’de; Afyondakiler, Dumlupınardakiler elbet ve de Aydın’da Antep’te vurulup düşenler” Bir tarafta vatanı ve bizim için bu fedakarlığı yapan kahramanlar, diğer tarafta ise vatanı için oy kullanmaya gitmeyen kişiler: Sizlere bir hatırlatma yapmak isterim. Oy kullanmaya gitmezseniz, gün gelecek tarihin çektiği fotoğrafta gözleriniz kapalı, yüzünüz kızarık çıkacaktır. Haydi herkes görev başına, memleketiniz sizi çağırıyor!” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bilindiği üzere CHP’ye yakınlığıyla bilinen Volkan  Konak, 14 Mayıs’ta yapılan seçim sürecinde, “Gençler yıkın bu utanç duvarını ve istikbalinizi ellerinize alın” sözleriyle Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy istemişti. (MURAT TAN)