AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten’in CHP’li belediyeleri hedef alan konuşmasına CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir’den yanıt geldi.

Özdemir, yaptığı açıklamada, “AKP’nin saraylardan çıkmayan, hayalperest İl Başkanı Gökhan Ökten yerel seçimlerde kadınların kendilerine verdiği dersi unutmuş, yapıştırdığı tokattan da ders almamış olacak ki Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri eleştirme cüretinde bulunmuş. Kadınlardan, emeklilerden, gençlerden, engellilerden… Kısacası 22 yıldır ezdikleri toplumun her kesiminden 31 Mart’ta aldıkları ders yeterli olmamış herhalde” görüşlerini aktardı.

CHP’li Özdemir, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sayın Ökten, ben sana toplumun gerçeklerini bir kez daha anlatayım. Sen evde tencere nasıl kaynıyor bilir misin? Kıyma, kuşbaşı et, peynir, süt, yumurta, yağ, un, salça… Sen markette, pazarda, kasapta, şarküteride fiyatlar nasıl bilir misin? Sen pazara gittiğinde hiçbir şey alamadan dönmek nedir bilir misin? Sen çalıştığı fabrikada öğlen yemeğinde verilen portakalı saklayıp evine götüren babanın mahcupluğunu bir gün yaşadın mı? Sen akşam 8’de pazar alanına gidip yerlerden ezilmiş meyve ve sebzeleri toplayan teyzelerimin çaresizliğini bir gün gördün mü? Bunlar sizin kafanızı çevirdiğiniz, görmezden geldiğiniz vatandaşlarımızın gerçekleri!”

Başkan Tetik Nazilli'nin gururu Alara'yı ağırladı Başkan Tetik Nazilli'nin gururu Alara'yı ağırladı

“SİZİ İKTİDARDAN KADINLAR İNDİRECEK”

“İnsanlar sadece Kurban Bayramı’ndan Kurban Bayramı’na et görebiliyorlardı, sayenizde artık onu da göremez hale geldiler” diyen Özdemir, “Hiç merak etmeyin, sizi biz kadınlar iktidardan indireceğiz! 22 yıldır kaynamayan tencerelerin cezasını size biz vereceğiz!  Sayın Ökten, bir daha Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin ismini ağzına alma. Olur da alırsan ne ben bu kadar kibar olurum, ne de halkımız sana karşı suskun kalır!” ifadelerini kullandı.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR