CHP’den Aydın Milletvekili aday adaylığı için bir süredir çalışma yürüten Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Petek, önseçim yapılmayacağı gerekçesiyle aday adaylığından vazgeçtiğini açıkladı.

Petek, konuya ilişkin açıklamada, “Bilindiği gibi yaklaşan seçimlerde önseçim mücadelesini ‘çoban ateşi’ olarak adlandırıp Aydın’ın tüm ilçelerinde parti içi demokrasi mücadelesini ben ve yoldaşlarım verdi. Devrimci demokrat kimliğimle ilçe ilçe gezerek her yerde çoban ateşini yaktık ve yüzlerce binlerce partilimizden onay aldık. Aday adayı olarak örgütümüzün kantarına çıkmak istedik. Daha önemlisi parti tüzüğünü ve üye haklarını savunduk. Kısaca parti içi demokrasiyi savunduk. Çünkü biz ülkemizde demokrasiyi savunanlardanız. Bugün gelinen noktada önseçim yok. Ben de devrimci demokrat anlayışım gereği önseçim olmadığı yerde aday adayı değilim” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR”

İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip  İYİ Parti önceki İl Başkanı Sarı, milletvekilliğine talip

Kendisine bu haklı mücadelesinde destek veren partililere teşekkür eden Petek, “Mücadelemiz bitmedi devam ediyor. Öte yandan gerici faşist düzene karsı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Haramilerin saltanatını yıkacağız. Bu anlamda partimin vereceği her görevi aşkla yerine getireceğimi kamuoyuna bildiririm. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi. Yaşasın tam bağımsız Türkiye” diyerek sözlerini tamamladı. KIVANÇ UĞUR