31 Mart yerel seçimlerinde Aydın ve ülke genelinde umduğunu bulamayan AK Parti’nin Efeler İlçe Danışma Meclisi’nde önceki dönem Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın elde edilen sonucu “hezimet” olarak nitelendirdiği ve bu durumun hesabının verilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi. 

“TARİHİ FARK…” 

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre Posacı, konuşmasında, AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde 94 bin fark yediğini ve bu rakamın “tarihi fark” olduğunu dile getirdi. Posacı, yerel seçimlerde bölge halkında karşılığı olan isimlerin aday gösterilmesinin önemine de işaret etti. 

ANAP ÖRNEĞİNİ VERDİ 

ANAP’ta siyaset yaptığı 1999 yılında yapılan yerel seçimleri anımsatan Posacı’nın “Ben o dönemde Umurlu Belediye Başkanı seçildim. ANAP’ın gerileyiş dönemiydi ama buna rağmen Aydın’daki 54 belediyeden 20’sini ANAP olarak biz kazanmıştık” dediği öğrenildi. 
Posacı’nın, AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten’e eşi üzerinden yapılan suçlamalara da sert tepki gösterdiği bilgisine de ulaşıldı. 

CHP'nin Ege'deki il başkanları İzmir'de bir araya geldi CHP'nin Ege'deki il başkanları İzmir'de bir araya geldi

2018’İ ANIMSATTI 

2018 genel seçimlerinde Aydın’daki 17 ilçeden 12’sinde AK Parti’nin birinci olduğunu anımsatan Posacı’nın “Efeler’de de CHP’yle aramızdaki farkı 3 bine kadar indirmiştik. Şimdi ittifak yapmamıza rağmen tarihi fark yedik” sözleriyle parti içi özeleştirinin kaçınılmaz olduğunu vurguladığı öğrenildi.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR