TCG Nusret Müze Gemisi, İzmir'de halkın ziyaretine açıldı TCG Nusret Müze Gemisi, İzmir'de halkın ziyaretine açıldı

Uluslararası Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Rektör Kent, ADÜ’de öğrenimine devam eden 616 yabancı uyruklu öğrenci olduğunu belirterek çeşitli ülkelerden gelerek üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrencilerin üniversiteye değer kattıklarını ve kültürel olarak üniversiteyi zenginleştirdiklerini ifade etti.

Kendisinin de bir dönem Almanya’da okuduğunu söyleyen Kent, “Ramazanda ailenizden uzakta, buradasınız. Yabancı bir ülkede yaşamanın sıkıntılarını ben de yaşadım, o yüzden sizleri anlayabiliyorum. Sizler bizlere emanetsiniz. Her geçen yıl Üniversitemizdeki uluslararası öğrenci sayısının artmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, sizleri Türkiye’nin gönül elçileri olarak görüyoruz. Burada gördüğünüz eğitimi, güzellikleri ve misafirperverliği ülkelerinize döndüğünüzde katbekat artırarak çoğaltın.” dedi.

Programa; ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuh Kılıç ve Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kemal Ramazan Haykıran ile Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Gürcistan, Afganistan ve İran gibi Türkiye’ye eğitim amacıyla gelen 28 farklı ülkeden uluslararası öğrenciler yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ