CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, partisinin yerel seçimlerde Aydın’da ve ülke genelinde elde ettiği başarıyı “iktidarın ayak sesleri” olarak nitelendirdi. Genel iktidar için uğraş vereceklerinin altını çizen Saatçı, “Salonlarda değil alanlarda olacağız” mesajı verdi. 

Turistik Park’ta basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Saatçı, yerel seçim başarısından dolayı parti örgütüne, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve milletvekillerine teşekkürlerini sundu. Saatçı, sakin ve huzurlu seçim ortamından dolayı İl Emniyet Müdürü Suat Ekici ve emniyet mensuplarına teşekkür etmeyi de ihmâl etmedi. 

Whatsapp Image 2024 04 19 At 12.36.30

“BAŞKANLARIMIZA İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ” 

Geçen yılki Cumhurbaşkanlığı seçimine büyük umutlarla girdiklerini ancak kaybettiklerini anımsatan Saatçı, şöyle konuştu: “Halkımızda bir umutsuzluk oluşmuştu. Halkımızı tekrar sandığa çekebilir miyiz korkusu vardı. 10 ay içinde mevcut genel iktidar sözlerini yerine getiremedi. Halkımız hükümete sarı kart gösterdi. Halkımız sarı kartı gösterdi, yarın kırmızı kartı da gösterecektir. Buna hazır olsunlar. Bizler örgüt olarak bir seçim bittiğinde diğerinin hazırlıklarına başlıyoruz. Seçimlere 3 – 5 ay kala değil, çok önceden çalışmalara başladık. Adaylarımızı çok önceden belirledik ama topluma daha sonra yansıttık. Başkanlarımızın hepsi iyi, çalışkan ve dürüst insanlardan oluştu. Biz onlara kefiliz. Bu güvenimizi yıkarlarsa hesap sormak asli görevimizdir ama hepsine inanıyoruz, güveniyoruz.”

CHP Nazilli’de kongre heyecanı yaşanacak CHP Nazilli’de kongre heyecanı yaşanacak

“BEN DE EMEKLİYİM…” 

Seçimin belirleyici unsurunun ekonomi olduğuna işaret eden Saatçı, “Ben il başkanıyım. Ben de emekliyim. Aldığım para 10 bin lira para. Evim yurdum Bozdoğan’da. Görevim nedeniyle merkezde ev tuttum. Daha önce kızım kaldığı için 8 bin liraya oturuyorum. Şimdi tutmaya kalksam 10 bin lira. 10 bin lira maaş alan adam nasıl duracak orada? Pazara çıkan bir vatandaşımız filesini kaç paraya dolduruyor? Halkımız bunun hesabını sordu. Bunlar iktidarın ayak sesleridir. CHP örgütleri olarak çalışmaya devam edeceğiz. Alanlardan geri çekilmeyeceğiz. Salonlarda değil, alanlarda olacağız. Genel Başkanımızın talimatıdır. Meydanlarda olacağız. İktidar yürüyüşümüzü halkımızla beraber yapacağız” görüşlerini dile getirdi. 

Whatsapp Image 2024 04 19 At 12.36.30 (1)

“AK PARTİ VE MHP’DEN DE OY ALDIK” 

“Genel Başkanımız Özgür Özel’in baba ocağı olarak nitelendiği CHP’de halkımızı daha çok göreceğiz” diyen Saatçı, “Partili partisiz diye düşünmüyoruz. AK Parti’den de, MHP’nin demokratik kitlesinden de, İYİ Parti’den de oy aldık. Hepsine teşekkür ediyoruz. Baba ocağı CHP’dir. Hepsini burada bekliyoruz. Bu ülke için hep beraber olmak zorundayız.

Çünkü ülke gerçekten karanlığa gidiyor. CHP bu seçimde yerel iktidardır. Genel iktidar AKP ve Cumhur İttifakı. Biz yerelde iktidarız. Genel iktidar için mücadelemiz sürecek” diye konuştu. 

Saatçı, CHP Genel Merkezi’nin belediye başkanlarıyla çalıştay gerçekleştireceğini sözlerine ekledi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR