CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşinin Aydın ziyaretine tepki gösterdi. İktidara tasarruf tedbirleri üzerinden yüklenen Saatçı, “Milletin cefası onların sefası olmuş” yorumunu yaptı.

Saatçı, yaptığı açıklamada, “Hep bir şey dedik ve diyoruz. Kibir abidelerinin saltanatının faturasını bu halkın omuzlarına yüklemeyin. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Gürsoy; bugün Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ağırlanmış. Ağırlanma sebebinin ise kendi sosyal medya hesaplarına özel içerik üretmek olduğu iddia ediliyor. Özel uçak ile Aydına geldiği öne sürülen hanımefendi için 4 araçta eşlik ediyor. Yapılan programda Efe gösterisi için hazırlık yapan çocuklarımız saatlerce sıcak havada bekletilirken, görevini yapmaya çalışan basın mensuplarımız ise görmezden gelinmiş” ifadelerini kullandı.

Çine’de traktörünün altında kalan sürücü öldü Çine’de traktörünün altında kalan sürücü öldü

“DEVLET KURUMLARI ŞAHSA HİZMET ETMEMELİ”

Saatçı, “Bu özel, şatafatlı ağırlama giderleri tabi ki nasıl karşılandı bilinmez. Ama bilinen bir gerçek var ki; bir devlet kurumu ağırlıyor ve eşlik ediyor. Tasarruf tedbirleri kişiye göre mi şekil alıyor. Nerede tasarruf tedbirleri kapsamında alınan kararların uygulaması? Milletin cefası, onların sefası olmuş. Şahsi emellerini; oturdukları koltukların gücü çizgisinde oluşturanların rüzgârı elbet bir gün dinecek. İşte o gün devlet kurumlarının şahsa değil, halka hizmet etmesi gerektiğini herkes anlayacak” görüşlerini aktardı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR