Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemal İyem ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban’ın yanı sıra törene;  Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Fatih Hacıyusufoğlu, Hemşirelik Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Hilmiye Aksu, Ziraat Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Mustafa Sürmen, Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gül Öznur Karabıçak, Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serap Gökçe Eskin, Sultanhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayhan Bulut,  akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayden Çoban, öğretim elemanlarına özverili çalışmaları ve emekleri için teşekkür ederek “Sevgili mezunlarımız, sizler yaşamı, hayatı, umudu, geleceği yakalayan ve şekillendiren ellere sahipsiniz. Sağlık ordusunun birer neferi olacaksınız. Böylesine onurlu mesleklerde, bu görevin sorumluluklarını layıkıyla yapacağınıza olan inancım tamdır. Yolunuz, bahtınız açık olsun.” dedi.

Üniversitenin kişilikli ve donanımlı eğitimiyle öğrencileri mesleki hayata en iyi şekilde hazırladığını belirten Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Mezun öğrencilerimiz, sizler ADÜ ailesinin elçilerisiniz. Başarınız ve mutluluğunuz bizim için en değerli, en anlamlı ödül olacaktır. Hayallerinizin peşinden gidin, çalışın, okuyun, araştırın. Değerleriniz ve amaçlarınız olsun. Kendinizi sürekli geliştirerek sorunlara çözümler üreterek mesleğinize ve insanlığa en iyi şekilde hizmet edeceğinize olan inancım tamdır. Sizleri Allah’a emanet ediyorum,” dedi.

Daha sonra Rektör Kent’in fakülte birincisi Başak Erol’a plaketini vermesinin ardından Başak Erol, mezuniyet kütüğüne plakasını çakarak öğretim elemanlarına ve ailelere, kendisi ve tüm mezunlar adına teşekkür etti.

Tüm mezun öğrencilere mezuniyet belgeleri verilmesinin ardından Çocuk Gelişim Andı, Ebelik Andı, Beslenme ve Diyetetik Andı’nın okunmasının ardından mezun öğrencilerin keplerini atması ile tören sona erdi.

KPSS Alan Bilgisi sınavlarının ikinci oturumu yapıldı KPSS Alan Bilgisi sınavlarının ikinci oturumu yapıldı

Kaynak: HABER MERKEZİ