Törene;  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Savaş Duman, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Toksoy, ADÜ Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Akkaya, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Yasin Yıldız ve Doç. Dr. Esin Ergin, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Savaş Duman yaptı. Bu yıl Spor Bilimleri Fakültesinin 26. mezunlarını verdiğini belirten Dekan V. Prof. Dr. Savaş Duman, “Ülkemize branşlarının birer yıldızı olarak katma değer sağlayacak, düzeltecek ve yetkinliklerini içinde bulunduğumuz çağın bir adım daha ilerisine götürme yolunda uğraş verecek olan pırıl pırıl beyinleri mezun etmenin, onları ailelerine ve güzel ülkemize kazandırmanın haklı onurunu yaşıyoruz. Fakültemizin bugün mezun olan öğrencileri ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında Üniversitemizi ve ülkemizi üst sıralarda temsil etme başarısını göstermişlerdir. Sizler beceriniz, başarınız, sağlam duruşunuz ve çalışma azminiz ile anılacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

"Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı" yerleştirme sonuçları açıklandı "Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı" yerleştirme sonuçları açıklandı

Gayretli ve azimli duruşlarıyla, ortaya koydukları çalışma disipliniyle mezun olmayı hak eden öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan, “Sevgili mezunlarımız; rekabetin giderek arttığı günümüz dünyasında sizler, öğrenmeyi ve kendinizi geliştirmeyi asla ihmal etmeyeceksiniz. Ülkemizin, geleceğimizin ve medeniyetimizin ihyası noktasında sizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Şimdiye kadar hem duruşunuzla hem de akademik ahlakınızla bizleri dünyanın dört bir yanında temsil ettiniz, göğsümüzü kabarttınız. Bizler için, ülkemiz için, Türk Sporu için hepiniz çok kıymetlisiniz. Sizleri yürekten kutluyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Salan’ın Fakülte birincisi Ceylin Şen’e plaketini vermesinin ardından Ceylin Şen, mezuniyet kütüğüne plakasını çaktı ve yaptığı konuşmada öğretim üyelerine ve ailelere, kendisi ve tüm mezunlar adına teşekkür etti.

Tüm mezun öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tören, mezun öğrencilerin kep atma seremonisi ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ