Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 31 Mart yerel seçimlerini kazanmaları halinde iktidarın gücünü Aydın’a aktaracaklarını söyledi. 

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımıyla seçim çalışmalarını sürdüren Savaş, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldi. 
Toplantıda ilk sözü alan AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, eski Bakan Eroğlu’na katılımından dolayı teşekkür etti. 

IMG_0203

Ökten’in ardından söz alan Savaş da Eroğlu’na “Bugüne kadar hep destek oldunuz. Bakanlığınız döneminde de, sonrasında da hep yanımızda oldunuz. İyi ki varsınız değerli Bakanım. Yaptığınız hizmetlerle bu bereketli topraklar barajlarla, göletlerle, suyla buluştu. Fidanlarla buluştu. İlimizin tarımsal hasılasının artmasına, çiftçimizin gelirinin artmasına vesile oldunuz. Allah razı olsun. Biz de bu eser ve hizmet siyasetini, hemşehrilerimizin desteğiyle, Rabbimin yardımıyla 1 Nisan’dan itibaren hayata geçireceğiz” sözleriyle teşekkür etti. 

KAMU YATIRIMLARINDAN SÖZ ETTİ 

AK Parti’li Savaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye Yüzyılı’nda dünyayla rekabet eden bir Türkiye’den daha fazla pay alabilmek adına Mustafa Savaş kardeşiniz, doğduğu büyüdüğü topraklara hizmet edebilmek için yola çıktı. Evet, Aydın’ımız 22 yıldan bu yana merkezi hükümetten, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki AK Parti hükümetlerinden önemli hizmetler aldı. İlimize eser ve hizmet siyaseti anlamında çok güzel eserler kazandırdık. Barajlar, göletler, hastaneler, okullar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki aylarda Aydın – Denizli Otoyolu’nu hizmete açacağız. Proje bedeli eski parayla 36 katrilyon. Şehir Hastanesi… Yılsonuna doğru hizmete açacağız. 270 bin metrekare kapalı alanı var, bin 400 yatak kapasitesi var. Günde 25 bin hemşehrimize hizmet verecek. Önümüzdeki dönem iktidarla birlikte yol yürümenin avantajını yerel yönetimde yaşama geçireceğiz.”

IMG_0232

Savaş: “31 Mart’ta başarı hikâyesi yazacağız” Savaş: “31 Mart’ta başarı hikâyesi yazacağız”

“BAŞARI HİKÂYESİ YAZMAYA HAZIRIZ”

Aydın’ın kültürüyle, tarihiyle, medeniyetiyle yeni bir sayfa açmaya hazırlandığını savunan Savaş, “Hepimiz hazırız ve kararlıyız. 31 Mart akşamı burada bir başarı hikâyesi yazmaya hazırız. Bu heyecan, güç ve kudret teşkilatlarımızda var. Başarmak için inanmak gerekiyor ve inanıyorum ki, 31 Mart akşamı burada bir başarı hikâyesi yazacağız ve gerçek belediyecilikle Aydın tanışacak. 15 yıllık kayıp yılları telafi edeceğiz” diye konuştu. 

“YATIRIMCILARIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ” 

Kapı kapı dolaşarak, gönülleri fethedeceklerini dile getiren Savaş, “Sıkmadık el bırakmayacağız. Projelerimizi anlatacağız, Allah’ın izniyle başarı bizim olacak. İktidarımızın gücünü kullanarak, buraya aktararak, Ankara’yı buraya taşıyacağız. Bunu yapabilecek güç, kudret bizde var. Sayın Bakanlarımıza, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, il başkanlarıyla Ankara’ya gittiğimizde, bürokratlarımızın yanına gittiğimizde makul ve mantıklı bir talebin karşılanmaması mümkün mü? Ben inanıyorum ki, önümüzdeki dönem Aydın hak ettiği hizmetlerle buluşacak inşallah. Nostalji şehri yerine cazibe merkezi haline gelen, herkesin imrendiği, başka illerin örnek gösterdiği bir vilayet olacağız inşallah. Tarım, termal ve üniversite kenti olarak fazlasıyla hak ediyoruz. Yatırımcıların önünü açacağız. Daha fazla üreteceğiz” sözlerine yer verdi. 

IMG_0218

KAZANIRSA ‘GÖNÜLLÜ DANIŞMANLIK’ SÖZÜ 

Eski Bakan Eroğlu da Aydın’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İnşallah mahalli idareler seçiminde vizyon sahibi, finans yönetimi konusunda üstat olan değerli Mustafa Savaş kardeşimizi hep birlikte inşallah koltuğa oturtacağız” dedi. 
AK Parti iktidarının Aydın ve ülke genelinde gerçekleştirdiği yatırımlardan söz eden Eroğlu, Savaş’ın seçilmesi halinde projeler konusunda gönüllü danışmanlık yapmaya hazır olduğunu ifade etti. 

Toplantıya, AK Parti MKYK Üyesi Doç. Dr. Umut Tuncer, AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Kadın Kolları İl Başkanı Ebru Alp Kayır, Gençlik Kolları İl Başkanı Ozan Ancın, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan da katıldı. 
 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR