31 Mart yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, seçimlerde arzu ettikleri sonucu alamadığını ifade etti. 

Partisinin il teşkilatının bayramlaşma töreninde konuşan Savaş, “Yaklaşık 3 ay boyunca birlikte çalıştık. Canla başla, gece gündüz demeden birlikte ve beraber çalıştık. Tüm teşkilat mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Arzu ettiğimiz sonucu aldık mı? Almadık. Hem Aydın’da hem Türkiye’de arzu ettiğimiz sonucu almadık.

MHP, belediye başkanlarını "üretken belediyecilik" için kampa alacak MHP, belediye başkanlarını "üretken belediyecilik" için kampa alacak

Bu analiz ve değerlendirmeler neticesinde yol haritamızı yaparız, önümüze bakarız. Bizde geriye bakmak olmaz, ileriye bakarız. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yol yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 04 09 At 17.50.50

“AK PARTİ GÖNÜLLERİN PARTİSİ” 

Mustafa Savaş, “Hem bölgesinde hem küresel anlamda model olan bir Türkiye var. Sahada ve masada kazanan bir Türkiye var. Kendi ürettiği otomobili otoyollarda kullanmaya başlayan bir Türkiye var. Keşfettiği doğalgazı evlerde kullanmaya başlayan, sınırların ötesindeki tehditleri bertaraf eden bir Türkiye var. Aydın’da kayıp yılları telafi etmek adına yola çıktık. Rahmetli Menderes’in emaneti olan şehre sahip çıkmak için yola çıktık. Analizimizi, değerlendirmemizi yapacağız. Yol haritamızla beraber yürüyeceğiz. AK Parti sadece bu coğrafyanın değil, gönül coğrafyasının umudu olan bir parti. AK Parti gönüllerin partisi” değerlendirmesinde bulundu. 

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, Aydın milletvekilleri Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, MKYK Üyesi Umut Tuncer, belediye başkanları ve partililer katıldı. 
 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR