Selami Taner Türkiye’ de bir ilk olarak üst üste 3 kez bakanlığa proje yapmanın gururunu yaşıyoruz, Ekip arkadaşlarım yönetmen Barış Demirkaya, oyuncular ve teknik ekibimize teşekkür ediyorum dedi.

"Dijital bağımlılığı tiyatro sahnesinde halkımıza anlatacağız"

"Ölümlü Dünya 2" kendi sorunlarıyla boğuşan bir ailenin hikayesini beyaz perdeye taşıyacak "Ölümlü Dünya 2" kendi sorunlarıyla boğuşan bir ailenin hikayesini beyaz perdeye taşıyacak

Yapımcı ve yönetmen Selami Taner proje ile ilgili verdiği bilgide "Günümüzün en büyük problemlerinden birisi dijital bağımlılık. Dijital bağımlılık çağımızın en büyük hastalığı. Televizyon, telefon, tablet, bilgisayar başından ayrılamaz olduk. Sosyal ilişkilerimiz neredeyse bitti, maalesef az ya da çok bağımlı hale geldik. Bizde hazırladığımız tiyatro oyunu ile bu konuyu gündeme taşıyacağız. T.C İçişleri Bakanlığı, Aydın Valiliği ve Aydın Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünce yürüteceğimiz sosyal proje yaklaşık 2,5 aylık bir hazırlık ve oyun provaları döneminden sonra Aydın İl ve İlçe okullarında sahnelenecek..Dramaturg Hatice Görgeç in tiyatro metnini yazdığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında dijital bağımlılığı tiyatro sahnesinde başta gençler ve çocuklara anlatacağız. Hazırlıklara başlıyoruz."

Söke Şehir Tiyatrosu ekibimize de yeni yetenekler yeni yüzler her yaştan katılmaya devam ediyor. Ayrıca Söke’ de Oda Sahnemizde oyunculuk eğitimi, drama, uygulamalı tiyatro eğitimleri için kayıtlar devam ediyor dedi.

"SADECE GENÇLERE DEĞİL, YETİŞKİNLERE DE GÖSTERİMLER YAPACAĞIZ"

Aydın bölgesinde bulunan 7 okulda bu oyunu ücretsiz sahneleyeceklerini belirten Taner, "Çocuklarımız maalesef asosyal oldu. Özellikle çocuklarımız dijital bağımlılıkta TikTok, Facebook İnstagram, YouTube gibi dijital platformlarda zaman geçiriyor. Biz tiyatro oyunu ile bunların zararlarını ortaya koyacağız, eğlendirirken mesajlar ile dijital ve teknoloji bağımlılığının zararlarını göstereceğiz, son yıllarda gençlerimiz , çocuklarımız spora, sanat a kültür e ve derslere diğer sosyal etkinlikleri zaman ayıramıyor. Dijital bağımlılığı anlatan tiyatro oyunumuzu önceki yıllarda olduğu gibi profesyonelce sahneye koyacağız.. Oyunu sadece gençlere değil, büyüklere de İzmir, Denizli, Muğla, Aydın, Söke, Kuşadası, Nazilli kültür merkezlerinde yetişkinlere de sunacağız" dedi. (HABER MERKEZİ)