İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 27 Nisan’daki kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından parti kurmaylarından adaylık açıklamaları art arda geldi. 

CHP’li Ökmen neden istifa etti? CHP’li Ökmen neden istifa etti?

Adaylık tartışmalarının yaşandığı bugünlerde geçtiğimiz günlerde partisiyle yollarını ayıran İYİ Parti önceki dönem il yöneticilerinden Reşat Sinan’dan dikkati çeken bir paylaşım geldi. 

14 Mayıs seçimlerinde atama yoluyla aday gösterilen ve parti tabanının büyük tepkisini çeken Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ı tiye alan Sinan, “Genel başkanlığa Karakaş’ın aday olmasını isterim” yorumunu yaptı. 

“HA Bİ GAYRET…” 

Reşat Sinan, paylaşımında, “Sabahtan beri herkes İYİ Parti genel başkanlık seçimi için değişik adaylara olan desteklerini açıklıyor. Her ne kadar şimdi dışarıda olsam da ilk günden beri bu partiye verdiğim emeklerden dolayı şahsi fikrim olarak genel başkanlık için Aydın’ın müstesna vekili Sn. Ömer Karakaş’ın aday olmasını isterim. Bütün ülke teşkilatlarında kendisine karşı olan sevgiyi değerlendirerek ileriyi gören muazzam ekibi ile Aydın’da olduğu gibi bütün ülkede İYİ Parti’nin bayrağını en üst seviyede dalgalandıracağını inanıyorum… O muhteşem gülümsemesi, oturuşu, yürüyüşü sigara içişi, sosyal (!) ilişkileri, karizmatik duruşu ile o makamın bence en büyük adayı ve hak edenidir. Lütfen aday gösterin dostlar. Ha bi gayret…” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR