Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105.nci yıl dönümü tüm yurtta  olduğu gibi Söke de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kaymakam Ali Akça, Garnizon Komutanı Vekili Topçu Yarbay Korhan Gedizlioğlu, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Yaşar Özkan, daire  müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve az sayıda vatandaşın katıldığı kutlama töreni Cumhuryet Meydanında gerçekleştirildi.

Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Turan Günen’in, Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından  saygı duruşu ve istiklal marşımız  okundu. Törende günün anlam ve  önemi ile ilgili bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Günen, Atatürk'ün gençliğe verdiği öneme dikkat çekti.

Söke Anadolu Lisesi öncülüğünde yapılan kutlama töreninde okul öğrencileri Ata’nın Gençliğe Hitabını ardından da Gençlerin Ata'ya verdikleri cevap büyük alkış topladı. Söke Anadolu Lisesi öğrencilerinin okudukları şiirlerin ardından Söke Halk Eğitim Merkezi Ege  Yöresi Halk Oyunları ve Söke’li Öğretmenler Halk Oyunları Ekibinin gösterileri büyük beğeni topladı.

Söke Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü Karate ekibinin KATA gösterisinin ardından kutlamalar Söke  Anadolu Lisesi Orkestrası'nın mini konseri ile kutlamalar sona erdi.

AYDEM duyurdu: Nazilli’de elektrik kesilecek AYDEM duyurdu: Nazilli’de elektrik kesilecek

Tören bitiminde kaymakam Ali Akça ve Protokol etkinliğin hazırlanmasında  görevli personeli tebrik etti.

Muhabir: NECATİ MALDAR