Cumhuriyetin 100’üncü Yılı Söke’de coşku ile kutlandı. Sabah kaymakamlık binasında ilçe kaymakamı Ali Akça düzenlenen tebligat töreninde ilçe protokolünün kutlamalarını kabul etmesinin ardından Cumhuriyet Meydanındaki tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. 

6 (7)

Kaymakam Ali Akça beraberinde Garnizon Komutanı Topçu Albay Murat Tek ve Belediye Bakanı Dr. Mustafa İberya Arıkan ile törene katılan vatandaşları öğrenci gruplarını, askeri personel ve protokolün bayramlarını kutladılar. 

10 (2)

Büyükşehir’e yaklaşık 6 milyarlık bütçe Büyükşehir’e yaklaşık 6 milyarlık bütçe

Kaymakam Ali Akça törende yaptığı konuşmada Cumhuriyetin nasıl kazanıldığını anlatırken geçmişte olduğu gibi bugün de dünyada çeşitli ülkelerde meydana gelen savaşların arkasında emperyal güçlerin olduğunu, böl, parçala yönet anlayışına en güzel cevabın birlik ve beraberliğin olduğunu dile getrdi. 

12-9

Öğrencilerin okudukları şiirler, halk oyunları gösterileri, jimnastik grubu öğrencilerin gösterilerinin yanı sıra Şehit Emre Acar Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerin vals gösterileri ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün toplu zeybek oyunları büyük beğeni topladı. 
Söke’deki kutlamalar ödül töreni ve resmi geçit töreni ile sona erdi. (NECATİ MALDAR)