Söke Anadolu Lisesi öğrencilerinden Meryem Şanlı Ankara’da yapılan MEB Okullar arası Bilardo Türkiye Şampiyonası’nda birinci olurken, Özge Güder ise İstanbul’da yapılan Kick Boks Turkish Open World Cup da birinci oldu. 

AK Partili başkanın mutlu günü AK Partili başkanın mutlu günü

Söke Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Türk, şampiyon sporcularını ve antrenörleri Tevfik Okka ve Kenan Sıtacı’yı tebrik ederken bilardoda şampiyon öğrenci Meryem Şanlı duygularını dile getrdi. Meryem Şanlı, “Tam 7 senedir bilardo oynuyorum. Bilardoya ilk 100. yıl Atatürk Ortaokulu'nda başladım. Söke Anadolu Lisesi'ne geçtiğimde de okul müdürümüz Ayhan Türk sayesinde tekrardan okulumuzda bilardo kursu açıldı ve öğretmenimiz Tevfik Okka öncülüğünde antrenmanlarımız devam etti. Ve her sene tekrar tekrar Türkiye şampiyonalarına katıldım. Bu zamana kadar yaptığım antrenmanlar sonucunda 1. oldum. Şampiyona öncesi benim için stresli bir dönemdi oraya gidip başarılı olamazsam korkusu vardı ama hırslandım pes etmedim ve bu sene memleketime bir şampiyonluk getireceğim dedim. Turnuvada bu sene kendini geliştirmiş rakipler vardı tam 9 maç yaptım ve sonucunda kendime inanarak ve bileğimin gücüyle bir başarı elde ettim” dedi. 

Kick Boks’ta Söke’nin gururu olan Özge Güder de düzenli ve disiplinli çakışmanın karşılığını almaktan mutlu olduğunu dile getirdi. 

Muhabir: NECATİ MALDAR