Galatasaray, Bilyoner ile sponsorluk anlaşması yaptı Galatasaray, Bilyoner ile sponsorluk anlaşması yaptı

1970 öncesine kadar Söke ilçe merkezinde Kız Meslek Lisesi’nin bulunduğu semt sahasında Söke futboluna ve sporuna hizmet veren futbol sahasının yerine 1970’li yıllarda Sanayi Sitesinin yanına yapılan yeni stadın 53 yıl sonra depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınmıştı.

Önümüzdeki günlerde yerine yapılacak olan yeni projesi nedeniyle yıkımına başlanılarak tarih olacak olan statta Söke nin futbol emektarları son kez forma giyip topla buluşarak anıları tazelediler.

Söke  Master Kulübünce düzenlenen etkinlikte  duygusal  anlarda  yaşanırken, Söke’nin yetiştirdiği Göztepe’nin efsane Milli Futbolcularından Fuji Mehmet, Fenerbahçe’de forma giymiş Sökeli futbolcu Cevdet Çapar, Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan, Sökespor’un profesyonel eski  futbolcularından Aslan Yavuz, İhsan İdikut, Çilli Mehmet Üzüm, Nazif Çetin, Nazif Maltepe, İsmail Arat, Ahmet Arat başta olmak üzere Sökespor ve Söke’nin amatör takımlarında forma  giyen futbolcular ve eski kulüp başkanları etkinliğe katıldılar.

FUJİ MEHMET’E PLAKET VERİLDİ

 Söke’de olduğu kadar Göztepe’de de oynayan, ve Milli Takım formamsıda terleten Fuji Mehmet Türken’e Türk futboluna katkıları nedeniyle Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan tarafından plaket takdim edildi.

Başkan Arıkan, etkinlikte yaptığı konuşmada Söke futboluna, Söke sporuna katkı yapan tüm emektar futbolculara ve spor adamlarına teşekkür ederken “Stadımızın yerine yeni spor tesislerin yapılacak olması güzel bir şey. Temennimiz en kısa sürede yapılması” dedi.

Öte yandan etkinlik kapsamında Söke’de futbol belleği olarak eski futbol takımların resimlerinden oluşan nostalji sergi büyük ilgi gördü.
 

Kaynak: NECATİ MALDAR