Söke’de uzun yıllar kapısına kilit vurulan, fiziki olarak resterasyonu ve tadilatı kaçınılmaz olan tarihi Efes Sineması Söke Belediyesince kamulaştırılmasının ardından yapılacak tadilatlar sonrası Söke Belediyesinin Kültür Merkezine dönüştürülecek.

750 Koltuklu Tarihi sinemanın koltukları ve taban döşemeleri başta olmak üzere yıpranan bölümleri bu konuda özel eğitim almış ustalar tarafından tadilatları yapılırken Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, tarih sinemanın 2024 Ocak ayına Kültür Merkezi olarak hizmete girmesinin hedeflendiğini söyledi.

Beraberinde Cumhuriyet Halk Partisi Söke İlçe  Başkanı Ali Kemal Özcan, Meclis Birinci Başkan Vekili Mehmet Arif Ceylan, Kültür Komisyonu Başkanı Yasemin Gürsoy, Belediye Meclis Üyeleri Hatice Kurban, Saime Cantürk, Şabettin Kara, Evten Gül ve Egemen Dalgıç, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Batir, Ahmet Evin, Kültür Müdürü Sevda Felek, İmar Müdürü Yüksel Ertercan ile  birlikte tadilat çalışmaları süren Efes Sinemasında incelemede bulunan Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan “Sinemamızı yeni yıla yetiştirerek kültürel faaliyetlerimizi yapabileceğimiz bir merkez haline  getirerek halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Türkiye'nin Oscar adayı "Kuru Otlar Üstüne" izleyiciyle buluşuyor Türkiye'nin Oscar adayı "Kuru Otlar Üstüne" izleyiciyle buluşuyor

CHP Söke İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan da tarihi dokuyu bozmadan Efes Sinemasının yeniden ayağa kaldırılarak kazanılmasını çok önemsediklerini söyleyerek başta kamulaştırılmasında büyük emekleri olan önceki dönem Belediye Başkanımız Levent Tuncel olmak üzere, bürokratlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. (NECATİ MALDAR)