SP, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Aydın İl Başkanı Fatih Karahan’ı aday gösterdi. Partisi tarafından 2019’da da Büyükşehir adayı gösterilen Karahan, Çerçioğlu ve Savaş’a oy vermek istemeyen seçmenin alternatifi olduklarını savundu.

PROJELERİNİ ANLATTI

Yeni Kıroba’ya konuşan Karahan, hizmet belediyeciliğini esas aldıklarını belirterek, “Birinci öncelikle altyapıyı tamamen değiştirip sağlıklı ve uzun vadeli bir altyapı yapacağız. Sosyal konut projeleriyle ihtiyaç sahibi ailelere kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Asgari ücretle çalışan ailelere düşük kirayla sosyal konut projelerimiz olacak. Biz bunları geçmişte yaptık. Konut edindirme projeleriyle birçok aileyi ev sahibi yaptık. Gecekondu önleme bölgeleri oluşturacağız” dedi.

419743054_719329780344492_6471748758292543844_n

Sosyal projelerden de söz eden Karahan, “Aile yaşam parkları, çocuk parkları projelerimiz var. Çocukların tarihini, yöresel kültürleri öğrenebileceği sosyal faaliyet alanları üreteceğiz. Jeotermal kaynakları sadece enerji için değil aynı zamanda bunları turizme kazandıracağız. Kaplıca turizmine öncülük yapacağız. Yılın 12 ayında şehrimizde turizm olmasını sağlayacağız” sözlerine yer verdi.

İYİ Parti’nin listesi belli oldu İYİ Parti’nin listesi belli oldu

“KARŞIMDA EN GÜÇLÜ ADAY ÖZLEM HANIM”

Belediyeyi almayı hedeflediklerini dile getiren Karahan, şöyle konuştu: “Geçen seçim üçüncü parti olmuştum. İki dönemdir aday olup seçimden sonra sırt çantasını alıp havalimanına giden bir adayımız var. Benim şu anda karşımda en güçlü aday Özlem Hanım’dır. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ederiz. Artık bir değişim vakti geldi diyoruz. CHP de değişimden yana. Bu dönem Aydın’ı Milli Görüş ve Saadet Belediyeciliğiyle tanıştırma vaktidir. Bir tarafta Özlem Hanım’ı istemeyen ciddi bir kesim var. Diğer tarafta Mustafa Savaş’ı hiç kabullenmeyen daha fazla bir kesim var. Bunların oy vereceği alternatif bir parti yok. Saadet Partisi olarak biz alternatif olarak çıktık. İYİ Parti de önümüzdeki günlerde aday açıklayacaktır ama İYİ Parti’nin de hiçbir iddiası yok.”

Kaynak: KIVANÇ UĞUR