SP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Karahan, Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı AK Parti’li Mustafa Savaş’ın emeklilere yönelik vaatlerini eleştirdi.

Karahan, yaptığı açıklamada, “14 Temmuz 2023’te Saadet Partisi olarak emekliye seyyanen 8 bin 77 TL zam verilmesi için TBMM verdiğimiz teklif AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Reddedenlerden biri de sizdiniz, şimdi ne değişti? Emekli, seçimde mi aklınıza geldi? Siz iktidar olarak ve iktidar vekili olarak emeklilerin zor şartlar altında yaşamaya çalıştığını biliyorsanız neden emekli maaşlarına zam yapmıyorsunuz? 10 bin TL’de kaldı. Siz iktidara geldiğinizde en düşük emekli maaşı neredeyse asgari ücretin 2 katıydı. Seçim zamanı mı emekli aklınıza geldi?” ifadelerini kullandı.

CHP’li Mersin’e yeni görev CHP’li Mersin’e yeni görev

“BÜTÇEDEN HABERİNİZ VAR MI?”

Aydın’da 300 bin emekli olduğunu, emeklilere her ay 5 bin lira destek verilmesi durumunda bu rakamın yıllık bir milyar 500 milyon liraya tekabül edeceğini kaydeden Karahan, “Belediyenin 2024 bütçesinden haberiniz var mı? Tahmini 2024 bütçesi AKP ve MHP meclis üyeleri de onayladı” sözlerine yer verdi.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR