Belediye başkan aday adaylığı için İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevinden ayrılan Recep Taner, partiden istifa eden isimlerin önümüzdeki süreçte başka partilere geçeceğini savundu.

Parti üyeliğinin gönüllülük esasına dayalı mensubiyet olduğunu belirten Taner, “Kişiler, kendilerini bulundukları yerde oranın yaptıklarıyla uyumlu halde bulamazlarsa farklı yerlere savrulabilirler. Bunun geçmişte de örneklerini gördük, gelecekte de göreceğiz. Bu sadece İYİ Parti’ye has bir şey değil. AKP’nin içinden iki büyük parti doğdu” dedi.

İstifaları “gayet doğal” sözüyle nitelendiren Taner, “Bizim anlayamadığımız şey şu: bu arkadaşlarımız sebeplerini ortaya koyarken genelde ittifak sisteminden Cumhuriyet Halk Partisi’ne eklemlenmediğimiz için ya da Cumhuriyet Halk Partisi’ne kayıtsız şartsız destek vermediğimiz için mi bu noktadalar? Bu insanların birçoğu belli yerler tarafından bir şeyler teklif edildiği için ayrılan arkadaşlarımız. Önümüzdeki süreç içinde bu arkadaşlarımızın nerelere savrulduklarını hep beraber göreceğiz” sözlerine yer verdi.

“GİZLİ CHP’LİLER…”

İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren her dünya görüşünden insanı alarak yola çıktığını kaydeden Taner, şöyle devam etti: “Bunu 3 – 6 Mart sürecinde gördük. İçimizdeki gizli CHP’liler, CHP’den gelip de hala orayla gönül bağını tam olarak koparamamış arkadaşlar istifa etmişlerdi. 3 gün sonra masaya geri dönünce de bu sefer CHP’ye karşı olan arkadaşlarımızdan istifaları gördük. Bu ortamda baktığımızda siyasi parti, yaşananlardan ders alıp yeni bir yol ortaya koymalı. İYİ Parti de bu konuda yarın zikzak yapmamak için baştan net tavır aldı. Dedi ki, bu seçimlere kendi başımıza gireceğiz, kendimizi vatandaşa anlatacağız. Üçüncü bir yol olduğumuzu anlatacağız. Verdiğimiz mücadele bunun mücadelesi.”

İYİ Parti’li Karakaş: “AK Parti ve MHP de seçime ayrı girmeli” İYİ Parti’li Karakaş: “AK Parti ve MHP de seçime ayrı girmeli”

“HEP BERABER GÖRECEĞİZ”

Partiden istifa eden isimlerin ilerleyen süreçte başka partilere geçebileceğini ima eden Taner, “Ben gerek Aydın’dan istifa eden arkadaşların gerekse de diğer arkadaşların seçim sathı mahalline girdiğimizde, yılbaşı gibi nerelerde görüntü vereceklerini göreceğimizi düşünüyoruz, göreceğiz bunu. Kamuoyu, bunun altındaki amacın ne olduğunu, neden dolayı istifa ettiklerini hep beraber göreceğiz” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)