Türkiye'den 88 üniversite en az bir bilim alanında dünya liginde Türkiye'den 88 üniversite en az bir bilim alanında dünya liginde

Törene; Rektör Prof. Dr. Bülent Kent ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Aköz’ün yanı sıra Kara Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Gültekin Yaralı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cemal İyem ve Prof. Dr. Erkan Salan, Genel Sekreter V. Prof. Dr. Bertan Akyol, Rektör Danışmanı ve Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mücahit Avcil, fakülte dekanları, dekan yardımcıları, başhekim yardımcıları, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile konuklar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende, Tıp Fakültesi 21. Dönem Birincisi Dr. Minevver Esma Acat, emeklerinden dolayı ailelerine ve öğretim üyelerine kendisi ve mezun arkadaşları adına teşekkürlerini iletti.

En itibarlı meslek gruplarından biri olan hekimlik mesleğinin önemine değinen Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ayhan Aköz, “Nerede bir salgın, savaş veya afet olsa biz hep oradayız ve orada olmaya devam edeceğiz. Şu an dünya çapında devam eden çatışmalar, savaşlar ve zorluklar, sağlık çalışanları ve hekimler için büyük bir risk oluşturmasına rağmen, onlar kahramanca görevlerini yerine getirmeye devam ediyorlar. Bizim sizlerden isteğimiz, mesleğinizi bilimin ve ilimin ışığında adaletle kimseyi ayırmadan yapmanızdır. Bu zor yolda arkanızda duran ailelerinize ve sizlerin gelişiminde büyük emekleri olan öğretim üyelerine teşekkür ediyorum,” dedi.

Üniversitenin kişilikli ve donanımlı eğitimiyle öğrencileri mesleki hayata en iyi şekilde hazırladığını belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, “Mezun öğrencilerimiz, sizler ADÜ ailesinin elçilerisiniz. Başarınız ve mutluluğunuz bizim için en değerli, en anlamlı ödül olacaktır. Hayallerinizin peşinden gidin, çalışın, okuyun, araştırın. Değerleriniz ve amaçlarınız olsun. Kendinizi sürekli geliştirerek sorunlara çözümler üreterek mesleğinize ve insanlığa en iyi şekilde hizmet edeceğinize olan inancım tamdır. Son olarak, siz değerli mezunlardan, bilginizi ve becerilerinizi en iyi şekilde kullanarak topluma hizmet etmenizi ve insanlığa katkıda bulunmanızı bekliyoruz. Sizlerin başarısı, sadece bireysel değil, aynı zamanda toplumsal bir kazanç olacaktır. Yolunuz açık olsun.” dedi.

2023-2024 Akademik Yılı Dönem Birincisi Dr. Minevver Esma Acat’ın mezuniyet kütüğüne ismini çakmasının ardından, Rektör Prof. Dr. Bülent Kent tarafından Acat’a başarı belgesi takdim edildi.

Mezun öğrencilere başarı belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin hekimlik andını okumasıyla devam eden tören, öğrencilerin keplerini atma seremonisi ile sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ