2024’ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde siyasi kulisler hareketlendi. 2014 – 2019 yılları arasında Söke Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Süleyman Toyran’ın da yeniden belediye başkan adayı olabileceği konuşuluyor.

Yeni Kıroba’nın sorularını yanıtlayan Toyran, “İsmim geçiyor ama bire bir yapılmış bir görüşme yok. Şartlara bakacağız. Ne şekilde gelişecek bilemiyorum şu anda” dedi.

AK Parti İncirliova’nın A Takımı belli oldu AK Parti İncirliova’nın A Takımı belli oldu

“BUNLARI KONUŞMAK ERKEN”

Toyran, herhangi bir siyasi partiyle görüşmesinin olup olmadığına ilişkin soru üzerine ise “Şu anda yok o şekilde bir şey. Olursa belki AK Parti’yle ismim geçiyor. Ama onunla da olmuş bitmiş bir şey yok. Bir de ittifak olarak Söke’nin MHP’ye mi yoksa AK Parti’ye mi verileceğinin belli olmadığı bir ortamda bunları konuşmak erken” değerlendirmesinde bulundu.

2019’DA DP’NİN ADAYIYDI

2014 yerel seçimlerinde CHP’den Söke Belediye Başkanı seçilen Toyran, 2019’da aday gösterilmemesi üzerine partiden istifa ederek, Demokrat Parti’ye (DP) katılmıştı. 2019 yerel seçimlerine DP adayı olarak katılan Toyran yüzde 14 oranında oy almıştı. Seçimi CHP adayı Levent Tuncel kazanmıştı. (KIVANÇ UĞUR)