Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2023/2 dönemi kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi yaptığı 75 proje başvurusuna karşılık 52 projeye destek aldı. Başvurduğu projelerin yüzde 69’u desteklenen ADÜ’nün büyük bir başarıya da imza attı.

 “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi olarak 4 proje başvurusu yapılmış olup 4’ü destek almaya hak kazanarak yüzde 100 oranında bir başarı elde etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi duyurdu Aydın Büyükşehir Belediyesi duyurdu

Öğrencilerin ve danışman akademisyenlerinin elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Bülent Kent, “Öğrencilerimizin lisans döneminde proje çalışmaları içerisinde yer almaları ve bu projeleriyle TÜBİTAK’tan destek almaları bizler için gurur verici. Öğrenci odaklı bir Araştırma Üniversitesi olma yolunda emin ve hızlı adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Başta öğrencilerimiz olmak üzere kendilerini proje hazırlama süreçlerinde destekleyen ve danışmanlık yapan öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Kaynak: HABER BÜLTENİ