Projeyi tüm Türkiye geneline yayma hedefleriyle ilerleyen Bakan Uraloğlu, Türkiye Kart'ın ulaşım sektöründe devrim niteliği taşıdığını vurguladı.

Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendi Irak'ın kuzeyindeki terörist hedeflerine hava harekatı düzenlendi

Türkiye Kart projesi, şehir içi toplu taşıma hizmetlerinin sunulduğu ulaşım sektöründe bir devrim niteliği taşıyor. Projede, tüm paydaşları içeren bir takas, switch, mahsuplaşma ve operasyon merkezi kurulması amaçlanıyor. Bakan Uraloğlu ayrıca, Türkiye Kart'ın sadece ulaşım araçlarında değil, para transferlerinde, alışverişlerde ve birçok günlük ihtiyaçta tek bir kart olarak kullanılabilmesini sağlama amacını taşıdıklarını vurguladı.

TÜRKİYE KART PROJESİ YAYGINLAŞACAK”

Türkiye Kart projesi, hız kesmeden ilerliyor. Konya'da teknik altyapı süreçlerinin tamamlandığı duyuruldu ve İstanbul'da yeni havalimanı metro hattı entegrasyonunun da hazır olduğu ifade edildi. Bu gelişmeler, Türkiye Kart'ın sadece Konya'da değil, ülkenin dört bir yanında aktif olarak kullanılacağının habercisi niteliğinde. (HABER MERKEZİ)