Koçarlı’da temizlik harekatı Koçarlı’da temizlik harekatı

A Milli Takım'ın ana sporu Arçelik, Sakarya bayisinin önüne kurduğu dev ekranda, Türkiye'nin Hollanda ile oynadığı 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final maçına ortak oldu.

Daha önce Çekya maçında yapılan organizasyonda yaşanan EURO 2024 heyecanı, bu kez Hollanda ile oynanan çeyrek final karşılaşmasında gerçekleşti.

Serdivan ilçesindeki Karabaş Bayisi'nin önüne kurulan dev ekranda Sakaryalılarla milli maç heyecanı yaşayan Arçelik, sporseverlere çeşitli ikramlar ve görsel şovlar sundu.

Organizasyonda, milli takımı destekleyen sporseverlere güzel anlar yaşatıldı.

Arçelik Karabaş Bayisi'nin sahibi Sinan Karabaş, AA muhabirine, Arçelik'in milli takımın ana sponsoru olduğunu söyledi.

Arçelik'in uzun yıllardır bu sponsorluğu devam ettirdiğini belirten Karabaş, "Şehirlerde böyle etkinlikler yapılması konusunda bir takım önerilerde bulundu. Sakarya olarak böyle bir etkinliği burada gerçekleştirdik. Bir önceki etkinliği Çekya maçında yapmıştık. Çeyrek finalde de halkımızla buradayız. 81 ilimizde buna benzer etkinlikler oluyor ama Sakarya'nın farkını görüyorsunuz, Sakarya çok büyük katkı sağlıyor." diye konuştu.

Çankırı

Çankırı Belediyesince maç için kent meydanına dev ekran kuruldu.

Milli takım forması giyen ve ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar, açık havada izledikleri karşılaşma boyunca ay-yıldızlı ekibe alkış ve tezahüratlarla destekte bulundu.

Vali Mustafa Fırat Taşolar ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen de maçı vatandaşlarla birlikte dev ekrandan takip etti.

Çerkeş, Ilgaz ve Kurşunlu ilçelerinde de dev ekranlar kuruldu.

Kayseri

Kayseri'de vatandaşlar, A Milli Futbol Takımı'nın, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) çeyrek final mücadelesinde Hollanda ile yaptığı karşılaşmayı kurulan dev ekranlardan seyretti.

Kayserili vatandaşlar, milli heyecana Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ne kurulan dev ekranda eşlik etti.

Ellerindeki Türk bayrakları ile tezahüratta bulunan vatandaşlar, alkışlarla da Milli Takım'a destekte bulundu.

Vali Gökmen Çiçek, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve bazı protokol üyeleri de vatandaşların heyecanına ortak oldu.

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı belirtilen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Vatandaşlar karşılaşmanın 2-1 kaybedilmesiyle alandan üzgün ayrıldı.

Çorum

Çorum Belediyesi tarafından Kadeş Barış Meydanı'na dev ekran kuruldu.

Alanı dolduran taraftarlar, milli takıma alkış ve tezahüratlarla destekte bulundu.

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, siyasi partilerin temsilcileri de vatandaşlarla karşılaşmayı takip etti.

Mersin

Mersin'de vatandaşlar, maçı Yenişehir ilçesindeki sahil bandında bulunan Kültür Park’ta Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu dev ekrandan izledi.

Çok sayıda vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla maçı takip etti.

Toroslar ilçesindeki yayla kesiminde bulunan Değirmendere Mahallesi'nde de vatandaşlar karşılaşmayı mahalle meydanında kurulan ekrandan izledi.

Hatay

Hatay’da vatandaşlar, maçı merkez Antakya ilçesindeki EXPO Kisecik Amfi Tiyatro alanında Büyükşehir Belediyesinin kurduğu dev ekrandan izledi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla tezahüratlar yapan katılımcılar, maç boyunca milli takıma destek verdi.

Heyecanla karşılaşmayı izleyen sporseverler, milli takımın 2-1 mağlup olduğu karşılaşmada hüzün yaşadı.

Osmaniye

Osmaniye'de vatandaşlar Türkiye-Hollanda maçını Osmaniye Belediyesince Cumhuriyet Meydanı'na kurulan dev ekrandan takip etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla maçı izleyen vatandaşlar, heyecanlı dakikalar yaşadı.

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet de maçı, giydiği milli takım formasıyla vatandaşlarla izledi.

Kaynak: AA