Jandarmadan 5 ilçede uyuşturucu operasyonu Jandarmadan 5 ilçede uyuşturucu operasyonu

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan kişilere yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerin Denizli'den Aydın'a uyuşturucu getiren şüpheli aracı durdurması sonucu yaptığı aramada uyuşturucu madde ile bir miktar para ele geçirdi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Aydın İl J.K.lığı KOM Şube Müdürlüğü ve Kuyucak İlçe Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik koordineli icra edilen faaliyette;

Denizli ilinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi Aydın’a getiren (A.G), (M.K), (Y.K) isimli (3) şüpheli şahsın içerisinde bulunduğu araç Kuyucak ilçesinde durdurulmuştur. Araçta ve şahısların üzerinde yapılan aramada; 106 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi, suçtan elde edildiği değerlendirilen bir miktar Türk Lirası ve Dolar, 5 adet cep telefonu, 4 adet uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmasına müteakip Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ